Технологија

 Breaking News

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ФОТО: Му експлодира Ајфонот во џеп, бутот му е разнесен

    ВОЗНЕМИРУВАЧКО ФОТО: Му експлодира Ајфонот во џеп, бутот му е разнесен

Страшна несреќа доживеа 36 годишниот Гарет Клир од Велика Британија кога неговиот Ајфон експлодирал по пад од велосипед. Последиците по оваа експлозија се тешки изгореници на неговиот бут и ногата.

Read Full Article

КАДЕ ОДИ СВЕТОТ: Норвешка гради лебдечки подводни автопати (ФОТО+ВИДЕО)

    КАДЕ ОДИ СВЕТОТ: Норвешка гради лебдечки подводни автопати (ФОТО+ВИДЕО)

Норвешка ги објави амбициозните планови да ги инсталира првите подводни тунели во светот кои лебдат за автомобилскиот сообраќај. Целта е да им се помогне на патниците полесно да преминуваат низ

Read Full Article

РУСКО ШПИУНСКО ЧУДО: Не помага ни дератизација за оваа робот бубашваба (ВИДЕО)

    РУСКО ШПИУНСКО ЧУДО: Не помага ни дератизација за оваа робот бубашваба (ВИДЕО)

Руските научници направиле вистинско чудо. Се работи за минијатурен робот кој се движи и изгледа како бубашваба. Овој минијатурен робот на руската шпиунска техника е опремен со камера, а развиен

Read Full Article

Генералите на НАТО шокирани: Еве што Русија долго крие од очите на светската јавност! (Видео)

    Генералите на НАТО шокирани: Еве што Русија долго крие од очите на светската јавност! (Видео)

Руското најново наоружување прикажано на видео во ХД резолуција ги шокира грнралите на Пентагон и НАТО. На видеото се прикажува како ќе изгледа Третата светска војна и што е тоа

Read Full Article

Бидете внимателни: Еве како од стари прават нови гуми (ВИДЕО)

  Бидете внимателни: Еве како од стари прават нови гуми (ВИДЕО)

Како што знае секој одговорен возач, гумите се потрошна роба и мораат да се заменат кога ќе дојде време за

Read Full Article

Очила кои секој ќе посака да ги има – задолжително погледнете (ВИДЕО)

  Очила кои секој ќе посака да ги има – задолжително погледнете (ВИДЕО)

Турскиот сервисер на мобилни телефони Целал Гогер (42) направил очила за да може само преку нив да се гледа што

Read Full Article

Започна да се произведува Мерцедесот дизајниран од Македонец – Mercedes-Benz-GLC Coupe

  Започна да се произведува Мерцедесот дизајниран од Македонец – Mercedes-Benz-GLC Coupe

Славче Таневски стои зад дизајнот на најновиот сериски автомобил на „Mercedes-Benz“ – GLC Coupe. „После 4 години работа, конечно е

Read Full Article

МАШИНА КОЈА САМА ГИ ДИПЛИ И ПЕГЛА АЛИШТАТА ЗА ПОМАЛКУ ОД МИНУТА

  МАШИНА КОЈА САМА ГИ ДИПЛИ И ПЕГЛА АЛИШТАТА ЗА ПОМАЛКУ ОД МИНУТА

Со идеална големина која е компатибилна да се смести секаде овој изум сам ги средува вашите алишта, се што треба

Read Full Article

Oва го може само жена! Има простор за шлепер, а не може да паркира смарт (ВИДЕО)

  Oва го може само жена! Има простор за шлепер, а не може да паркира смарт (ВИДЕО)

Девојки од Холандија летните денови ги поминувале во Лорет де Мар во Шпанија, но кога погледнале од прозорецот, виделе една

Read Full Article

Половина Европа без интернет – засега не се знаат точните причини за дефектот

  Половина Европа без интернет – засега не се знаат точните причини за дефектот

Паднат е голем дел од интернетот низ Европа, јавуваат светските медиуми. Дел од најпопуларните апликации во светот, како WhatsApp, Reddit и Slack имаат проблеми,

Read Full Article

НОВО