Технологија

 Breaking News

ВИДЕО: Најбогатиот човек на светот има ѕвep од јахта – Безос плови со својата Летечка лисица низ Турција

    ВИДЕО: Најбогатиот човек на светот има ѕвep од јахта – Безос плови со својата Летечка лисица низ Турција

Најбогатиот човек на светот, основачот на „Амазон“, Џеф Безос летово за прв пат заплови со својата луксузна јахта „Летечката лисица“. Безос во моментов се наоѓа на едно од популарните турски

Read Full Article

Кревет за спанковци, ѕвони алармот и креветот се крева и ве исфрла, па лежете уште ако можете ама не на креветот (Видео)

    Кревет за спанковци, ѕвони алармот и креветот се крева и ве исфрла, па лежете уште ако можете ама не на креветот (Видео)

Колин Фурз го насмеа светот со својот изум – кревет кој ќе ги разбуди и најголемите спанковци. Британецот иноватор создаде кревет кој ве исфрла веднаш штом ќе ви заѕвони алармот

Read Full Article

ВИДЕО: Имате клима или не, овој тpиk ќе ви помогне да разладите автомобил кој стоел на сонце

    ВИДЕО: Имате клима или не, овој тpиk ќе ви помогне да разладите автомобил кој стоел на сонце

Седнувањето во пеколно топол автомобил, не само што е мошне непријатно, туку може да биде и опасно по здравјето. Воопшто не е важно дали имате клима уред или не, овој

Read Full Article

ФОТО: Не можел на децата да им приушти базен, татко мајстор земал чекан в рака и сам им изградил

    ФОТО: Не можел на децата да им приушти базен, татко мајстор земал чекан в рака и сам им изградил

Копање на базен во дворот би било премногу скапа инвестиција, но овој татко добил генијална идеја како сите да го добијат она што го сакаат. Доколку како малечки не сте

Read Full Article

Новата „играчка“ на Путин, лимузина со подвижен покрив провозена низ Москва

  Новата „играчка“ на Путин, лимузина со подвижен покрив провозена низ Москва

Новата руска лимузина со подвижен покрив на претседателот Владимир Путин, беше провозена низ Москва, за врее на пробите за парадата

Read Full Article

Видео: Машина за сладолед, еве како се прави вкусен сладолед со чоколаден прелив

  Видео: Машина за сладолед, еве како се прави вкусен сладолед со чоколаден прелив

Сите го јадеме но никогаш не сме присуствувале во место каде што се произведува. Еве една линија за сладолед во

Read Full Article

Путин остана без текст благодарение на овој авион кој го воодушеви рускиот претседател, но и многу други

  Путин остана без текст благодарение на овој авион кој го воодушеви рускиот претседател, но и многу други

Претседателот на Русија Владимир Путин изјавил дека новиот борбен ракетоносец ТУ- 160 „работи како часовник. „Реализиравме прексрасен проект. Всушност направивме

Read Full Article

Дали знаете колку струја ви е потребно да „заработите“ еден биткоин? Еве ја пресметката…

  Дали знаете колку струја ви е потребно да „заработите“ еден биткоин? Еве ја пресметката…

Колку ќе изнесува вашата сметка за струја ако сакате да добиете еден биткоин? Зголемувањето на вредност на повеќе од 10,000

Read Full Article

Како да добиете “биткоин” за еден долар ?!

  Како да добиете “биткоин” за еден долар ?!

Ако фантазирате за можноста да се вратите во минатото и да купите “биткоин” за само неколку долари, сега имате можност

Read Full Article

10 интересни трикови како да заштедите гориво на вашето возило

  10 интересни трикови како да заштедите гориво на вашето возило

Проверете ги гумите. Слабо надувана гума секогаш ја зголемува потрошувачката. Затоа, често проверувајте го притисокот на гумите; Не забрзувајте и

Read Full Article