Технологија

 Breaking News

ФОТО: Е за оваа идеја треба да добие оскар, сите му се смеат на менувачот во автомобилот на хрватот, но тој си ја врши работата

    ФОТО: Е за оваа идеја треба да добие оскар, сите му се смеат на менувачот во автомобилот на хрватот, но тој си ја врши работата

Досетливоста на еден возач од Далмација насмеа многумина на интернет. Фотографијата станала хит после доаѓањето на технички преглед во Сплит. Оскар за иновација, е само еден од коментарите под фотографијата.

Read Full Article

ФОТО: Погледнете ја новата Лада Нива 4х4, целосно нов дизајн на кросовер и воопшто не личи на старата Лада Нива

    ФОТО: Погледнете ја новата Лада Нива 4х4, целосно нов дизајн на кросовер и воопшто не личи на старата Лада Нива

Сите ја знаеме старата Лада Нива која што се произведува од 1977 година па до ден денес. Но запознајте го концептуалниот автомобил Lada 4×4 Vision со препознатливи икс-облици на предниот

Read Full Article

ВИДЕО: Граѓани во Јапонија живеат во стан од 8 квадрати, а плаќаат 550 евра месчна кирија

    ВИДЕО: Граѓани во Јапонија живеат во стан од 8 квадрати, а плаќаат 550 евра месчна кирија

Во Јапонија има луѓе кои живеат во стан од само осум квадрати за кој плаќаат околу 550 евра месечно. Минијатурниот стан е поделен на спална соба, мини-кујна, бања и работен

Read Full Article

ВИДЕО: На спектакуларен начин се отвора најголемиот аеродром во светот и тоа во Пекинг

    ВИДЕО: На спектакуларен начин се отвора најголемиот аеродром во светот и тоа во Пекинг

Во Пекинг на крајот од месецов се отвара најголемиот аеродром во светот. Новиот спој на меѓународниот аеродром во Пекинг Дазинг, кој чини 80 милијарди јуани (11,3 милијарди долари), ќе има

Read Full Article

ВИДЕО: Еве што ќе се случи ако сварите стара Lada

  ВИДЕО: Еве што ќе се случи ако сварите стара Lada

Русите се познати по своите луди и понекогаш неразбрани идеи или размислувања. Она што некому и нема да му текне,

Read Full Article

ВИДЕО: Најбогатиот човек на светот има ѕвep од јахта – Безос плови со својата Летечка лисица низ Турција

  ВИДЕО: Најбогатиот човек на светот има ѕвep од јахта – Безос плови со својата Летечка лисица низ Турција

Најбогатиот човек на светот, основачот на „Амазон“, Џеф Безос летово за прв пат заплови со својата луксузна јахта „Летечката лисица“.

Read Full Article

Кревет за спанковци, ѕвони алармот и креветот се крева и ве исфрла, па лежете уште ако можете ама не на креветот (Видео)

  Кревет за спанковци, ѕвони алармот и креветот се крева и ве исфрла, па лежете уште ако можете ама не на креветот (Видео)

Колин Фурз го насмеа светот со својот изум – кревет кој ќе ги разбуди и најголемите спанковци. Британецот иноватор создаде

Read Full Article

ВИДЕО: Имате клима или не, овој тpиk ќе ви помогне да разладите автомобил кој стоел на сонце

  ВИДЕО: Имате клима или не, овој тpиk ќе ви помогне да разладите автомобил кој стоел на сонце

Седнувањето во пеколно топол автомобил, не само што е мошне непријатно, туку може да биде и опасно по здравјето. Воопшто

Read Full Article

ФОТО: Не можел на децата да им приушти базен, татко мајстор земал чекан в рака и сам им изградил

  ФОТО: Не можел на децата да им приушти базен, татко мајстор земал чекан в рака и сам им изградил

Копање на базен во дворот би било премногу скапа инвестиција, но овој татко добил генијална идеја како сите да го

Read Full Article

Новата „играчка“ на Путин, лимузина со подвижен покрив провозена низ Москва

  Новата „играчка“ на Путин, лимузина со подвижен покрив провозена низ Москва

Новата руска лимузина со подвижен покрив на претседателот Владимир Путин, беше провозена низ Москва, за врее на пробите за парадата

Read Full Article
1 2 3 21

НОВО