Став

 Breaking News

Колегата на Дурловски, Благој Нацоски, му пиша на Микис Теодоракис

    Колегата на Дурловски, Благој Нацоски, му пиша на Микис Теодоракис

Македонскиот оперски пејач Благој Нацоски, кој е колега и пријател на притворениот Игор Дурловски, му напиша писмо на прославениот грчки композитор и диригент Микис Теодоракис. Грчкиот музичар претходно побара Грција

Read Full Article

Смрзнуваат вработените во зградата на Општина Неготино, греење нема поради недостаток на нафта

    Смрзнуваат вработените во зградата на Општина Неготино, греење нема поради недостаток на нафта

„БОМБА ЗА ОПШТИНА НЕГОТИНО !!! Дениовиве сме сведоци на нестручност и неодговорност на општина Неготино. Општината се најде во ситуација да нема набавено нафта при што вработените ке бидат со

Read Full Article

Георгиевски: Платформата на албанските политички партии е негирање на Охридскиот рамковен договор!

    Георгиевски: Платформата на албанските политички партии е негирање на Охридскиот рамковен договор!

Поранешниот премиер, а сегашен лидер на ВМРО НП, Љубчо Георгиевски на својот профил на Фејсбук рече дека платформата на албанските политички партии е негирање и дерогирање на Охридскиот рамковен договор.

Read Full Article

Охридските пратеници Тунтев и Лазаревска си гласаа за двојазичност, а се уште НЕ гласале против патните трошоци кои се незаконски

    Охридските пратеници Тунтев и Лазаревска си гласаа за двојазичност, а се уште НЕ гласале против патните трошоци кои се незаконски

„Пратениците од СДСМ Тунтев и Лазаревска се уште НЕ гласале против незаконските патни трошоци, но си гласаа ЗА неуставниот Закон за двојазичност! Тие можеби ќе сакаат да заборават, но Охриѓаните

Read Full Article

Овие 43 „македонци“ од СДС денес гласаа ЗА Македонија стане двојазична! (ФОТО)

  Овие 43 „македонци“ од СДС денес гласаа ЗА Македонија стане двојазична! (ФОТО)

НЕКА ТРЕПКА !!! Овие 43 „македонци“ од СДС денес гласаа ЗА Македонија стане двојазична! 1. Томислав Тунтев – ЗА 2.

Read Full Article

Не се домаќинставата, ниту автомобилите: Еве кој го труе воздухот во Скопје

  Не се домаќинставата, ниту автомобилите: Еве кој го труе воздухот во Скопје

Воздухот во Скопје и денеска е загаден далеку над дозволеното ниво. Мерките на градоначалникот Петре Шилегов, како и на неговиот

Read Full Article

Господине Шилегов, работите нешто? Па 11 години чекавте да дојдете на власт, требаше да ја искористите приликава на тема загаденост

  Господине Шилегов, работите нешто? Па 11 години чекавте да дојдете на власт, требаше да ја искористите приликава на тема загаденост

„Господине Шилегов. Работите нешто?Па 11 години чекавте да дојдете на власт, требаше да ја искористите приликава на тема загаденост. Дали

Read Full Article

Ограбена професорката Каракамишева: “На Божик умоболни типови влегле и се превртеле”

  Ограбена професорката Каракамишева: “На Божик умоболни типови влегле и се превртеле”

Татјана Каракамишева на својот Фејсбук профил обелодени дека крадци упаднале во нејзиниот дом на најголемиот Христијански празник Божик. – Умоболни

Read Full Article

Емилија Гелева со отворено писмо до претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски

  Емилија Гелева со отворено писмо до претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски

Поранешната новинарката на МРТ и аналитичар, Емилија Гелева упати отворено писмо до Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. Содржината на писмото

Read Full Article

Савески: Отпуштена работничка за време на нејзино боледување и нега на дете кое чека операција

  Савески: Отпуштена работничка за време на нејзино боледување и нега на дете кое чека операција

„Од #ВЕРО некој се дрзна да отпушти работничка за време на нејзино боледување и нега на дете кое чека операција.

Read Full Article

НОВО