Став

 Breaking News

Петре Шилегов: Една нова димензија на градското зеленило (ФОТО)

    Петре Шилегов: Една нова димензија на градското зеленило (ФОТО)

Градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов, на својот фејсбук профил објави дека Скопје се разеленува. Тој напиша: Една нова димензија на градското зеленило … Loading … #Скопје #ЧекорПоЧекор – каде објави

Read Full Article

Груевски од Будимпешта: Сум бил пред женење со некоја Унгарка, сум имал пет милијарди евра, две милијарди евра, милиони, билиони, трилиони

    Груевски од Будимпешта: Сум бил пред женење со некоја Унгарка, сум имал пет милијарди евра, две милијарди евра, милиони, билиони, трилиони

Синоќа преку фејсбук статус се огласи поранешниот премиер на Македонија и претседател на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, во продолжение неговиот интегрален статус во кој што зборува за повеќе работи: Исходот од

Read Full Article

Вечерва се огласи Груевски од Будимпешта, објави и видео спот од Виктор Орбан

    Вечерва се огласи Груевски од Будимпешта, објави и видео спот од Виктор Орбан

Интегрален фејсбук статус од Никола Груевски во продолжение: Исходот од изборите, лагите и Јемен 1. Најголем предизвик и најголем ризик на следните избори за опозицијата ќе биде да се спречат

Read Full Article

Милчин: Паднаа јапонските цреши, соголена е најубавата улица без најава

    Милчин: Паднаа јапонските цреши, соголена е најубавата улица без најава

Паднаа јапонските цреши. Сабајлево. Соголена е најубавата улица. Горки. Без најава. Прашувам еден од работниците кој им наредил да сечат, ми вели: Зоран Заев. Градоначалникот Богдановиќ ми вели дека дрвјата

Read Full Article

Кирацовски: Поднесувам Предлог Закон со кој кривичните дела од функционери нема да застаруваат

  Кирацовски: Поднесувам Предлог Закон со кој кривичните дела од функционери нема да застаруваат

Политиката е специфична и комплицирана дејност и наука. Понекогаш во истата, постојат моменти кои за општо добро треба да ги

Read Full Article

Заев со радосна вест: За 700 денари ќе се покачат пензиите во 2020 година

  Заев со радосна вест: За 700 денари ќе се покачат пензиите во 2020 година

Со Предлог-буџетот за 2020 година пензиите се покачуваат за 700 денари, со што просечната пензија би била 15.500 денари. За

Read Full Article

Зекири: Се чудам на министриве на ДУИ кој се фалат за покачување на платите, a не успеаја 3 имиња на училишта да сменат во времето на ВМРО

  Зекири: Се чудам на министриве на ДУИ кој се фалат за покачување на платите, a не успеаја 3 имиња на училишта да сменат во времето на ВМРО

Фејсбук статус на Мухамед Зекири од СДСМ: Постигнат историски договор помеѓу МОН и СОНК! Наставниците добиваат дополнителни 10% покачување на

Read Full Article

Се огласија од O2 Иницијатива за OXИC

  Се огласија од O2 Иницијатива за OXИC

Преку напишан фејсбук статус на својата фејсбук страница, се огласија од О2 Иницијатива за случајот кој што е табу тема

Read Full Article

Најчевска со предлог: Да се даде забрана за зголемување на бројот на жители на Скопје

  Најчевска со предлог: Да се даде забрана за зголемување на бројот на жители на Скопје

Фејсбук статус на Мирјана Најчевска во продолжение: Да престане да се гради во Скопје. Да се даде забрана за зголемување

Read Full Article

Заев: Во тек е огромен инвестициски циклус во Северна Македонија, 800км патишта се градат, реконструираат и рехабилитираат

  Заев: Во тек е огромен инвестициски циклус во Северна Македонија, 800км патишта се градат, реконструираат и рехабилитираат

Во тек е огромен инвестициски циклус за развој на патната мрежа во Северна Македонија. Се градат, реконструираат и рехабилитираат патишта

Read Full Article

НОВО