Став

 Breaking News

Од Будимпешта се огласи Груевски во негов стил

    Од Будимпешта се огласи Груевски во негов стил

Вирусите на трендерот Со жалење ги проследувам настапите на некои македонски политичари како последните на Стево Пендаровски, актуелен Претседател на Македонија. Влечејќи една историска паралела не можам, а да не

Read Full Article

Премиерот Заев вели да не се прави драма за 1000 евра или 1500 евра, но веднаш му одговорија

    Премиерот Заев вели да не се прави драма за 1000 евра или 1500 евра, но веднаш му одговорија

СЈО беше создаден капацитет во оваа држава, а дали некој направил криминал треба да се докаже во институциите. Ова го рече од говорница денеска премиерот Заев. -Ако некој земал ијада

Read Full Article

Апасиев го повика портпаролот на СДСМ, Костадинов на ТВ Дуел, дали ќе прифати?

    Апасиев го повика портпаролот на СДСМ, Костадинов на ТВ Дуел, дали ќе прифати?

Професорот на Правниот факултет на Универзитетот во Штип и лидер на Левица, Димитар Апасиев бара ТВ дуел со пратеникот и портпарол на СДСМ, Костадин Костадинов, неговиот фејсбук статус во продолжение

Read Full Article

Заев: За 2 години платите се покачија за 2300 денари, очекуваме да дојдеме многу блиску до 30000 денари просечна плата

    Заев: За 2 години платите се покачија за 2300 денари, очекуваме да дојдеме многу блиску до 30000 денари просечна плата

Премиерот Зоран Заев напиша фејсбук статус за платите во државава, во продолжение неговиот статус: Џабе се нови работни места, ако не се добро платени. Спиралата за раст на платите ја

Read Full Article

Реакција на Сашко Коцев за случувањата во МНТ: Се извинувам на сите на кои сум им изреагирал

  Реакција на Сашко Коцев за случувањата во МНТ: Се извинувам на сите на кои сум им изреагирал

Социјалните мрежи се појавија доста реакци откако излезе снимка на која се гледа како навивачката група Шв epцери во петокот

Read Full Article

Се огласи Михајловски за МНТ: Македонија од пред 18 год е исклучиво приватна фирма на Али Ахмети и дуи бандaта, со приврзоците сдсм и дпмне

  Се огласи Михајловски за МНТ: Македонија од пред 18 год е исклучиво приватна фирма на Али Ахмети и дуи бандaта, со приврзоците сдсм и дпмне

Македонија пред 30 год стана приватна фирма на сдсм и дпмне. Од пред 18 год е исклучиво приватна фирма на

Read Full Article

Сашко Коцев се огласи со фејсбук статус каде повторно сите ги насмеа

  Сашко Коцев се огласи со фејсбук статус каде повторно сите ги насмеа

Актерот Сашко Коцев откако стана родител на ќерката Јоана, зачестија неговите духовити статуси на социјалните мрежи поврзани со татковството. Toj

Read Full Article

Заев со нoва меpка: По 20 000 евра за млади земjоделци

  Заев со нoва меpка: По 20 000 евра за млади земjоделци

Премиерот Зоран Заев на својата фејсбук страница ја објави новата мерка за младите земјоделци, тој напиша: Со новата мерка за

Read Full Article

Скопската зоолошка градина објави фотографија со моќна порака, бела срна, кафено еленче

  Скопската зоолошка градина објави фотографија со моќна порака, бела срна, кафено еленче

Животните се најблагородни и емпатични суштества. Кај нив не постои дискриминација само затоа што едната срна е бела, затоа што

Read Full Article

Се огласи Милошоски: Подобро Катица дома, отколку Заев во Аргентина

  Се огласи Милошоски: Подобро Катица дома, отколку Заев во Аргентина

ПОДОБРО КАТИЦА ДОМА, ОТКОЛКУ ЗАЕВ ВО АРГЕНТИНА За време на преговорите за Законот за обвинителство, премиерот во заминување Заев, се

Read Full Article

НОВО