Став

 Breaking News

Димитров за апсењето на Боки: Ќе не биде и точка! Никој не рече дека ќе биде лесно

    Димитров за апсењето на Боки: Ќе не биде и точка! Никој не рече дека ќе биде лесно

Триесетдневен притвор за Бојан Јовановски и Зоран Милевски, како осомничени за изнудување пари, одземен мобилен телефон на специјалната обвинителка Катица Јанева се дел од она што се случуваше вчера откако

Read Full Article

Тасевски: Само мали претумбации и ќе не биде, ова се тие ситни интервенции што ќе не однесат во ЕУ

    Тасевски: Само мали претумбации и ќе не биде, ова се тие ситни интервенции што ќе не однесат во ЕУ

Само мали претумбации и ќе не биде. Груевски, директор на затворот Шутка Муковски главен вратар во истоимениот затвор. Камчев, главен на СЈО Мијалков, претседател на Врховен Заев, министер за надворешни

Read Full Article

ФОТО: Македонска работа, поставени знаци „Забpaнето капење“ – Охридското Езеро не е бeзбeднo за пливање

    ФОТО: Македонска работа, поставени знаци „Забpaнето капење“ – Охридското Езеро не е бeзбeднo за пливање

Фејсбук статус и фотографии на Самоил Малчески: После 21 година во Охрид, прв пат на потегот од Самоилова тврдина на плажите кон Партизан, Младост се поставени знаци забрането пливање! Колекторот

Read Full Article

Што сте бе вие? Претседатели на држава или теткици, немојте љубави на Бојко, оти стварно ќе ве обљуби

    Што сте бе вие? Претседатели на држава или теткици, немојте љубави на Бојко, оти стварно ќе ве обљуби

Нашиов претседател му се обраќа на Борисов со ЉУБАВИ. Пред камери. Не е монтажа така? Добро бе, што прават водачиве балкански ко ќе се исклучат камерите, знае некој? Одaт пoд

Read Full Article

Отец Пимен: Наместо да се делиме меѓусебно и да се множиме со нула почнеме да се собираме заеднички на светата литургија, еве за почеток утре во чест на светите Апостоли Петар и Павле

  Отец Пимен: Наместо да се делиме меѓусебно и да се множиме со нула почнеме да се собираме заеднички на светата литургија, еве за почеток утре во чест на светите Апостоли Петар и Павле

И којзнае како ќе се развиваше Црквата ако апостолите наместо Светиот Дух и меѓусебната љубов ги воделе суетата, меѓусебните кавги,

Read Full Article

ФОТО: Порака од Јане Ченто преку неговата сестра

  ФОТО: Порака од Јане Ченто преку неговата сестра

Трпението не е само способност да се чека, тоа подразбира како се однесуваме додека чекаме. Вистинската вредност на човекот не

Read Full Article

Тасевски: Се правите од личен интерес и за свои деца инаку со прст не мрдате за друг кој не ви на некој начин ваш и близок.

  Тасевски: Се правите од личен интерес и за свои деца инаку со прст не мрдате за друг кој не ви на некој начин ваш и близок.

Сашо Тасевски преку фејсбук статус на својот профил ја образложи последната табу тема во нашата држава. Тој својот статус го

Read Full Article

Јоци до Тамара: Или ќе бидеш домаќинка по влечки, која готви компир манџа во летна кујна, или славна пејачка која чита и се едуцира секој ден со политика и не греши химна

  Јоци до Тамара: Или ќе бидеш домаќинка по влечки, која готви компир манџа во летна кујна, или славна пејачка која чита и се едуцира секој ден со политика и не греши химна

Јорданка Ивановска – Јоци напиша статус на својот фејсбук профил посветен на Тамара Тодевска во врска со последната случка со

Read Full Article

Ганка Цветанова: Ова беше класично пуштање на пробен балон

  Ганка Цветанова: Ова беше класично пуштање на пробен балон

И поранешната министерка за култура Ганка Цветанова го искоментира скандалот со изведбата на македонската химна од страна на Тамара Тодевска.

Read Full Article

Ивица Китановски до Миа Костова: Плукаат по Миле а пола од народов не знаат ни автопат да изградат

  Ивица Китановски до Миа Костова: Плукаат по Миле а пола од народов не знаат ни автопат да изградат

Македонската химна сеуште е табу тема по социјалните мрежи, инспириран од пораката на Миа Костова, Ивица Китановски преку фејсбук статус

Read Full Article
1 2 3 22

НОВО