Микрофон

 Breaking News

Ристиќ: Вистинскиот напаѓач е голем пес Ротвајлер трениран за борби од локален мангуп кој се заканува по живот

    Ристиќ: Вистинскиот напаѓач е голем пес Ротвајлер трениран за борби од локален мангуп кој се заканува по живот

Актерката Ирена Ристиќ преку социјалните мрежи сподели информации за кучето кое нападна повеќе лица во скопски Аеродром и го повика МВР информациите да ги провери и да реагира. Во продолжение

Read Full Article

Тодор Петров: Можеби ќе се кандидирам за Претседател

    Тодор Петров: Можеби ќе се кандидирам за Претседател

Тодоров Петров oд Светскиот македонски конгрес вечерва во „Само вистина“ на Канал 5 изјави дека сѐ уште има амбиции да биде претседател на Република Македонија. „Можеби ќе се кандидирам на

Read Full Article

Алаѓозовски: Ќе Формираме албански државен ансамбл во согласност со концептот за едно општество, дали ќе е секција на Танец ќе видиме

    Алаѓозовски: Ќе Формираме албански државен ансамбл во согласност со концептот за едно општество, дали ќе е секција на Танец ќе видиме

Проектот за создавање албански државен ансамбл за песни и ора ќе се реализира во наредниот период и за тоа се обезбедени пари во буџетот. Тоа е во согласност со владината

Read Full Article

Се огласи Груевски на фејсбук: Сите кандидати се мои пријатели и на 23-ти декември ќе се избери идниот Премиер на Република Македонија

    Се огласи Груевски на фејсбук: Сите кандидати се мои пријатели и на 23-ти декември ќе се избери идниот Премиер на Република Македонија

Во врска со појавените шпекулации дека како долгогодишен Претседател на партијата ќе поддржам или фаворизирам или како што велат „ќе застанам зад“ еден или друг од можните кандидати за претседатели

Read Full Article

Крвав инцидент вечерва во Ново Лисиче, куче од расата „Ротвајлер“ се борело со две деца на 7-8 годишна возраст

  Крвав инцидент вечерва во Ново Лисиче, куче од расата „Ротвајлер“ се борело со две деца на 7-8 годишна возраст

„Од 20.15 до 20.50 бев сведок на крвава драма. Никому да не му се повтори. Од зграда во паркот кај

Read Full Article

ФОТО: Министре што е со Вашиов правопис?

  ФОТО: Министре што е со Вашиов правопис?

Министре ваква просФета не ни треба нели. На тој тим од експерти за односи со јавноста, Твитерот не смее да

Read Full Article

Павле Трајанов: Професорката Тројачанец пронајдена мртва, депресијата зеде уште една жртва, а нема да е последна, ако не преземеме нешто како општество

  Павле Трајанов: Професорката Тројачанец пронајдена мртва, депресијата зеде уште една жртва, а нема да е последна, ако не преземеме нешто како општество

„Професорката Тројачанец пронајдена мртва. Депресијата зеде уште една жртва, а нема да е последна, ако не преземеме нешто како општество.

Read Full Article

Бранимир Јовановиќ распали на ФБ: Да се опаметиме, другари, пошто вака почнува да наликува на онаа “све је исто, само њега нема”

  Бранимир Јовановиќ распали на ФБ: Да се опаметиме, другари, пошто вака почнува да наликува на онаа “све је исто, само њега нема”

„Пробав да се воздржам од коментар, пошто, нели, сега од оваа позиција не треба да коментирам, туку да преземам мерки,

Read Full Article

Заев: Ќе го намалиме бројот на предмети во училиштата

  Заев: Ќе го намалиме бројот на предмети во училиштата

Учениците во Македонија имаат премногу предмети, во образованието многу се експериментираше.  На Македонија и е потребен образовен систем кој во

Read Full Article

Најава за нови и модерни патарини – плаќање по километар

  Најава за нови и модерни патарини – плаќање по километар

Во интервју за МИА, директорот на ЈП за државни патишта изјави дека до крајот на следната година се очекува да

Read Full Article

НОВО