Микрофон

 Breaking News

Готово, Заев објави: СДСМ и ДУИ одат заедно на избори, уште во прв круг меѓусебна поддршка во некои општини

    Готово, Заев објави: СДСМ и ДУИ одат заедно на избори, уште во прв круг меѓусебна поддршка во некои општини

Нова предвремена предизборна коалиција на престојните локални избори најавија Заев и Ахмети. Си подадоа и рака Ахмети и Заев, во продолжение неговиот статус интегрално: Имав одличен состанок со коалицискиот партнер

Read Full Article

Се огласи кандидатот за градоначалник од редовите на ВМРО-ДПМНЕ за градот Охрид

    Се огласи кандидатот за градоначалник од редовите на ВМРО-ДПМНЕ за градот Охрид

Огромна чест, гордост и предизвик исполнет со емоции , за кого ако не за нашиот ОХРИД! Град на многу цареви, кралеви, светци и интелектуалци! Град на 365 цркви, БАЛКАНСКИ ЕРУСАЛИМ!

Read Full Article

Филипче кажа како ќе се справиме со евентуално новиот бран кој би се појавил наесен

    Филипче кажа како ќе се справиме со евентуално новиот бран кој би се појавил наесен

Размислуваме наесен вакциналниот сертификат да биде задолжителен за влез на настани на затворено како и за масовни настани, доколку опфатот на вакцинираните граѓани не е доволно обемен. Важноста на имунизација

Read Full Article

Димовски со порака од Османи: Пробајте, повеќе ќе ве ценат и почитуваат, а и ние

    Димовски со порака од Османи: Пробајте, повеќе ќе ве ценат и почитуваат, а и ние

Господине Бујар Османи Министер за надворешни работи на Република Македонија Во вчерашните свои изјави и Слави Трифонов и Бојко Борисов упорно и намерно го употребуваа терминот “северномакедонски” и “северномакедонец”… Станавме

Read Full Article

Се огласи Апасиев: Чекајте малце другари, вака на сред пат да ми беше паркирана алфата

  Се огласи Апасиев: Чекајте малце другари, вака на сред пат да ми беше паркирана алфата

Чекајте малце, другари… Само си замишљам наместо Пежово на МВР, вака на сред пат да ми беше паркирана Алфата!? Покрај

Read Full Article

Вечерва се огласи Апасиев: Заев, друже, играше all-in и изгуби, Доста е веќе

  Вечерва се огласи Апасиев: Заев, друже, играше all-in и изгуби, Доста е веќе

Додека го распродава македонскиот јазик на Бугарите, Заев е свесен дека ги губи Локалните избори и дека Македонци веќе не

Read Full Article

Бранко патриот: Македонскиот јазик е мојот мајчин јазик, тоа е јазикот на кој говорел мојот татко, мојот дедо, и дедото на мојот дедо

  Бранко патриот: Македонскиот јазик е мојот мајчин јазик, тоа е јазикот на кој говорел мојот татко, мојот дедо, и дедото на мојот дедо

Бугарија сака денес да го добие тоа што не успеа со балканската и двете свет ски во јни – оцени

Read Full Article

Апасиев кажа колку денари за патни трошоци земале пратениците на Левица

  Апасиев кажа колку денари за патни трошоци земале пратениците на Левица

Димитар Апасиев, Пратеникот и лидер на Левица, објави дека тој и Благој Крмов не потрошиле ниту еден денар за патни

Read Full Article

Бајрам со подарок до својот син, но ќе му го даде само ако се зakoлне дека ќе вози до 150 на час

  Бајрам со подарок до својот син, но ќе му го даде само ако се зakoлне дека ќе вози до 150 на час

Интегрален фб статус на Габриел Бајрам: Сине мој, слико моја, наследнику на тато, гордост татина,Денес ти е роденден и сите

Read Full Article

Се огласи Нина: 2 дена плачам, ова ми прв и последен пат да ја загрешам химната

  Се огласи Нина: 2 дена плачам, ова ми прв и последен пат да ја загрешам химната

Од 1.000 пати пеење на химната, ова ми е прв и последен пат да ја погрешам, рече Нина Јанева Николовски,

Read Full Article

НОВО