Микрофон

 Breaking News

Артан Груби: 3арем толку ги пoтценувате луѓето дека така лесно преку ноќ ќе станат нешто друго

    Артан Груби: 3арем толку ги пoтценувате луѓето дека така лесно преку ноќ ќе станат нешто друго

Никој никого не може, под било кои околности, да го асим илира во 21 век, во 2022 година, во денешниов свет. Абсу рден и навр едлив е напорот за наметнување

Read Full Article

Максим pacпали по Власта: Не убедувајте не, овој предлог е штeтен по македонскиот народ и државност, истиот нема да добие народна подршка

    Максим pacпали по Власта: Не убедувајте не, овој предлог е штeтен по македонскиот народ и државност, истиот нема да добие народна подршка

Не убедувајте не, овој предлог е штетен по македонскиот народ и државност, истиот нема да добие народна подршка. Од билатерален дозволувате да се трансформира во мултилатерален проблем со кој еден

Read Full Article

Иванов pacпали по Власта: Отфрлете го францускиот предлог, Македонија ќе биде втурната во бездна

    Иванов pacпали по Власта: Отфрлете го францускиот предлог, Македонија ќе биде втурната во бездна

Како поранешен претседател, кој 10 години беше сведок и силен противник на сите подли игри за разнебитувањето на Република Македонија, повикувам на отфрлање на францускиот предлог. Со вакво “решение” Република

Read Full Article

Богоев вечерва: Сега е битно Опозицијата да се вразуми и да се обединиме како Држава

    Богоев вечерва: Сега е битно Опозицијата да се вразуми и да се обединиме како Држава

Како што пренесува Прес24, највисокото раководство на СДСМ вечерва ќе го разгледува францускиот предлог за надминување на бугарското вето и за отворање на процесот на пристапување на С Македонија кон

Read Full Article

Мицкоски кажа: Струјата реално ќе поскапи за 18%, народот ќе гори се за да се затопли оваа зима

  Мицкоски кажа: Струјата реално ќе поскапи за 18%, народот ќе гори се за да се затопли оваа зима

Христијан Мицкоски, Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, во „Тема на денот“ во дневникот на Сител истакна дека струјата реално ќе поскапи 18%,

Read Full Article

Ова нема крај – Османи: Францускиот предлог е прифатлив за нас, ние не го одбивме во целост, бараме решение за протоколите

  Ова нема крај – Османи: Францускиот предлог е прифатлив за нас, ние не го одбивме во целост, бараме решение за протоколите

Бујар Османи. Министерот за надворешни работи вечерва во емисијата „10 Минути“ истакна дека се во постојана комуникација со Франција и

Read Full Article

Ова нема крај: Османи вели македонскиот јазик станува еден од 25-те јазици на ЕУ

  Ова нема крај: Османи вели македонскиот јазик станува еден од 25-те јазици на ЕУ

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи вели дека според актуелниот предлог, македонскиот јазик е еден од 25-те јазици на ЕУ

Read Full Article

Пендаровски за Ковачевски: Што ќе правиш во Брисел? Само да се сликаш? Не оди

  Пендаровски за Ковачевски: Што ќе правиш во Брисел? Само да се сликаш? Не оди

Претседателот на државата кажа дека вчера имал и долг телефонски разговор со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во кој ги

Read Full Article

Се огласи Влатко Ѓорчев: Џабе брусевте, Пиреј е… ќе потера… Македонија

  Се огласи Влатко Ѓорчев: Џабе брусевте, Пиреј е… ќе потера… Македонија

Џабе брусевте. Пиреј е… Ќе потера…. Македонија. – Напиша Влатко Ѓорчев на својата фесјбук страница, каде објави и фотографија од

Read Full Article

Се огласи Миа Костова: Пишете таму нешто место да сте горди што Таче има смисла за хумор

  Се огласи Миа Костова: Пишете таму нешто место да сте горди што Таче има смисла за хумор

Пишете таму нешто: ‘место да сте горди што Таче има смисла за хумор вие одма о чи ќе му вадите’

Read Full Article

НОВО