Интервјуа

 Breaking News

Гајсер: Македонија го смени името како подарок за Грција

    Гајсер: Македонија го смени името како подарок за Грција

Во интервју за италијанското радио „Каподистрија“, Ларис Гајсер од порталот „Ла Верита“, прави анализа на случувањата и на реакциите од народната и политичка јавност во Македонија, но и од странските

Read Full Article

Комисија да анализира зошто СЈО потроши 15 милиони евра граѓански пари и какви резултати постигнало

    Комисија да анализира зошто СЈО потроши 15 милиони евра граѓански пари и какви резултати постигнало

Тимчо Муцунски, секретарот за меѓународна соработка на ВМРО-ДПМНЕ, смета дека треба да се направи истражување за тоа дали Специјалното јавно обвинителство сработило соодветно според финансиските приходи кои ги добива. Ова

Read Full Article

Заев: Тевдовски е сменет затоа што јас влегувам, а не дека не работи, доаѓаат убави времиња за Македонија

    Заев: Тевдовски е сменет затоа што јас влегувам, а не дека не работи, доаѓаат убави времиња за Македонија

Премиерот Зоран Заев во своето гостување во вестите на телевизија Сител истакна дека министерот за финанси, Драган Тевдовски не си ја вршел лошо работата туку време било тој да одржи

Read Full Article

Тасос Костопулос: Има две Македонии, но само еден македонски јазик

    Тасос Костопулос: Има две Македонии, но само еден македонски јазик

За иредентизам во однос на македонското прашање се смета онаа добро позната мапа на Македонија во етнички и историски граници која се смета за цела и неподелена и која на

Read Full Article

Пендаровски: Гоце Делчев е црвената линија што Скопје веројатно нема да сака да ја премине

  Пендаровски: Гоце Делчев е црвената линија што Скопје веројатно нема да сака да ја премине

Признавањето на Делчев за Бугарин е црвената линија што Скопје веројатно нема да биде спремно да ја премине, навестил во

Read Full Article

Заев за германски весник тврди: Груевски избегал од земјава криејќи се во багажник

  Заев за германски весник тврди: Груевски избегал од земјава криејќи се во багажник

Поранешниот премиер Никола Груевски избегал од земјава криејќи се во багажник, тврди премиерот Зоран Заев во интервју за германскиот Франкфуртер

Read Full Article

Две години не се малку за граѓаните да видат каде плови бродот и за се што им се ветува на избори

  Две години не се малку за граѓаните да видат каде плови бродот и за се што им се ветува на избори

Две години, сепак, не се малку за граѓаните да видат дали бродот плови во правец кон правна и праведна држава,

Read Full Article

Докторот кој работеше повеќе од 30 часа: Не сум херој, Господ ми даде сила

  Докторот кој работеше повеќе од 30 часа: Не сум херој, Господ ми даде сила

Хирургот Ридван Бајрами, кој завчера со целиот тим на болницата „8-ми септември“ посветено работеше да им се помогне на сите,

Read Full Article

Груевски од Унгарија: Ми беше ветена заштита ако соработувам со СЈО и го поддржам договорот со Грција

  Груевски од Унгарија: Ми беше ветена заштита ако соработувам со СЈО и го поддржам договорот со Грција

Новинар на „Инфомакс“ имал подолг разговор со лице блиско до Никола Груевски кое било во Будимпешта. Сакал да остане анонимен

Read Full Article

Интервју со Влатко Лозаноски: Не застанувам тука – Имам веќе снимено неколку нумери кои треба да излезат во јавноста многу брзо

  Интервју со Влатко Лозаноски: Не застанувам тука – Имам веќе снимено неколку нумери кои треба да излезат во јавноста многу брзо

После мала пауза слушаме твоја нова песна „Камо тебе да те имам“, кој е тимот што работеше на оваа нумера?

Read Full Article

НОВО