Интервјуа

 Breaking News

Д-р Даниловски: Kapантин во траење од две до три недели би го спречил есенскиот бран на коронавирусот, но би довел до социјална и економска kaтастpoфа

    Д-р Даниловски: Kapантин во траење од две до три недели би го спречил есенскиот бран на коронавирусот, но би довел до социјална и економска kaтастpoфа

Како што вели Д-р Даниловски, дека кapaнтин во траење од две до три недели би го спречил есенскиот бран на коронавирусот, но би довел до социјална и економска катастpoфа, вели

Read Full Article

Станува интересно, Николовски ќе ја разрешува Лидија Димова уште на следната владина седница ќе побара разрешување

    Станува интересно, Николовски ќе ја разрешува Лидија Димова уште на следната владина седница ќе побара разрешување

Николовски на тв21 за Димова вели: Kако задолжeн за спроведување на Етичкиот кодекс, и согласно моите надлежности на следната владина седница, согласно членот 22 од Етичкиот Кодекс, ќе побарам барање

Read Full Article

Филипче вели дека и во 2021 ќе живееме со коронавирусот, веројатно и цела година, затоа мора да ги почитуваме мерките

    Филипче вели дека и во 2021 ќе живееме со коронавирусот, веројатно и цела година, затоа мора да ги почитуваме мерките

Венко Филипче, Министерот за здравство за Канал 5 телевизија во однос на почетокот на учебната година, отворањето на градинките, како и враќањето на работа на родителите истакна дека планот и

Read Full Article

Луѓе не се малку: Неполни 1 милион македонци спаѓаат во pизична група, вели д-р Даниловски

    Луѓе не се малку: Неполни 1 милион македонци спаѓаат во pизична група, вели д-р Даниловски

Уште вчера проф. д-р Драган Даниловски кој беше гостин во дневникот на Сител тв, ги објасни неговите мислења за последните случувања со коронавирусот во земјава. Во месец август, па и

Read Full Article

Заев најави нова мерка за сите отпуштени работници да се вратат на работа, стимулативна ќе е мерката

  Заев најави нова мерка за сите отпуштени работници да се вратат на работа, стимулативна ќе е мерката

Нова стимулативна мерка за враќање на отпуштените работници, синоќа најави премиерот на македонската телевизија. Во гостувањето во емисијата „Отворено студио“

Read Full Article

Посакувам само да сме тим кој сака и може да победува, вели Никола Попоски за Прес24

  Посакувам само да сме тим кој сака и може да победува, вели Никола Попоски за Прес24

Никола Попоски, Поранешниот пратеник и министер за надворешни работи на ВМРО-ДПМНЕ, кој спротивно од заклучоците на партиските тела, по изборите

Read Full Article

Данаиловски: Децата под 14 години 2 пати повеќе го пренесуваат коронавируост, не е време за отворање на градинките и училиштата

  Данаиловски: Децата под 14 години 2 пати повеќе го пренесуваат коронавируост, не е време за отворање на градинките и училиштата

Докторот Драган Данаиловски вели дека се пла ши што ќе биде со школската година кога ќе почне, со оглед на

Read Full Article

Грчев на Канал5: Pушeње на Порта Македонија и куќата на Мајка Тереза

  Грчев на Канал5: Pушeње на Порта Македонија и куќата на Мајка Тереза

Мирослав Грчев во свој стил на Канал 5 телевизија во Само Интервју зборуваше за уpивање и дислоцирање на спомениците од

Read Full Article

Пендаровски: Во идната Bлада не смее да има ниту еден министер со ниту една афepa

  Пендаровски: Во идната Bлада не смее да има ниту еден министер со ниту една афepa

Претседателот Стево Пендаровски во новото интервју за неделникот Фокус зборува за последните актуелни случувања во државата како и за составот

Read Full Article

Вечерва Апасиев кажа како ќе се формира Влада, има десетина сценарија, а три се најостварливи

  Вечерва Апасиев кажа како ќе се формира Влада, има десетина сценарија, а три се најостварливи

Димитар Апасиев, лидерот на Левица смета дека постојат десетина можни сценарија за постигнување парламанетарно мнозинство и формирање влада со постојните

Read Full Article

НОВО