Интервјуа

 Breaking News

Се огласи Ковачевски: Граѓаните може да ме видат на кеј каде редовно трчам

    Се огласи Ковачевски: Граѓаните може да ме видат на кеј каде редовно трчам

СДСМ треба интензивно да ја спроведува европската агенда, но не може да очекуваме дека ЕУ или некој друг ќе ни ги реши проблемите. Приоритет мора да е домашната политика, подигање

Read Full Article

Мицкоски открива што понатаму ако не го срушат Заев и состават нова Влада

    Мицкоски открива што понатаму ако не го срушат Заев и состават нова Влада

Македонија повторно се најде во вистински поли тички вртлог од кој никако не успева да излезе. Имено, по дебаклот на локалните избори и губењето на власта во главниот град Скопје,

Read Full Article

Не може минималната плата да расте, а другите плати да стојат, вели претседателот на СОНК

    Не може минималната плата да расте, а другите плати да стојат, вели претседателот на СОНК

Јаким Неделков, Претседателот на СОНК, вели дека во моментот не е задоволен со платите на просветните работници и оти покачувањето за кое се изборија пред две години веќе не е

Read Full Article

Мицкоски вечерва: Граѓаните масовно да излезат на Попис

    Мицкоски вечерва: Граѓаните масовно да излезат на Попис

Христијан Мицкоски, Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, во гостувањето на ТВ 24 говорејќи за пописот рече дека идејата за отпечатоци од прсти била негова и оти била отфрлена од владејачкото мнозинство. Тоа

Read Full Article

Се огласи Нина: 2 дена плачам, ова ми прв и последен пат да ја загрешам химната

  Се огласи Нина: 2 дена плачам, ова ми прв и последен пат да ја загрешам химната

Од 1.000 пати пеење на химната, ова ми е прв и последен пат да ја погрешам, рече Нина Јанева Николовски,

Read Full Article

Македонија за жал влегува во инфлација каде поскапува храната, електричната енергија, нафтата, вели Николоски

  Македонија за жал влегува во инфлација каде поскапува храната, електричната енергија, нафтата, вели Николоски

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски, вечерва во Клик Плус на ТВ21 рече дека на економски план, Македонија влегува во рецесија.

Read Full Article

Артан Груби: Планирани се вкупно 1,2 милиони вакцини, пари за тоа има

  Артан Груби: Планирани се вкупно 1,2 милиони вакцини, пари за тоа има

Како што пишува Прес24, Вицепремиерот и министер за политички систем, Артан Груби во гостувањето на ТВ 21 рече дека големи

Read Full Article

Вицепремиерот: Денес ми се јавија луѓе од Германија да ми понудат 5 милиони вакцини

  Вицепремиерот: Денес ми се јавија луѓе од Германија да ми понудат 5 милиони вакцини

Секој ден ми се јавуваат луѓе за вакцини. Денеска ми се јавија луѓе од Германија да ми понудат 5 милиони

Read Full Article

Се огласи Бранко Црвенковски: Го замрзнувам моето членство во Социјалдемократскиот сојуз на Македонија

  Се огласи Бранко Црвенковски: Го замрзнувам моето членство во Социјалдемократскиот сојуз на Македонија

Се огласи поранешниот Претседател на Република Македонија, основач и долгогодишен претседател на СДСМ, господинот Бранко Црвенковски, каде упати јавно обраќање до

Read Full Article

Пoлициски час на ниво на целата територија на државата, посочи вечерва дека е потребен, лидерот на опозицијата

  Пoлициски час на ниво на целата територија на државата, посочи вечерва дека е потребен, лидерот на опозицијата

Вечерва во Дневникот на Сител телевизија, гостин беше Претседателот на опозициската BMPO-ДПМНЕ, a во гостувањето во Дневникот на Сител рече

Read Full Article

НОВО