Интервјуа

 Breaking News

Владика Јован: Се молиме за решение прифатливо за сите, не ни знаев дека денеска МПЦ-ОА ќе расправа за интеграцијата на ПОА, вели за Плусинфо

    Владика Јован: Се молиме за решение прифатливо за сите, не ни знаев дека денеска МПЦ-ОА ќе расправа за интеграцијата на ПОА, вели  за Плусинфо

Навистина не знам за што точно било разговарано и што точно било договорено на денешната седница на Синодот на Македонската православна црква (МПЦ-ОА) во однос на интеграцијата на Православната охридска

Read Full Article

Другите кај се: Утврдено е дека 3 претседатели на македонски судови не можат да го докажат потеклото на имот, вели Данева

    Другите кај се: Утврдено е дека 3 претседатели на македонски судови не можат да го докажат потеклото на имот, вели Данева

HEопходна е проверка на имотот на судиите и обвинителите, вели за Детектор професорката на Правниот факултет во Скопје, Ана Павловска Данева, пренесува Прес24. Според неа, тоа е и здраво за

Read Full Article

Забрчанец: Економијата чека, сите 120 пратеници да гласаат со ДА, треба да поддржат отстранување на работните дозволи во Отворен Балкан

    Забрчанец: Економијата чека, сите 120 пратеници да гласаат со ДА, треба да поддржат отстранување на работните дозволи во Отворен Балкан

3а активирање на економската мерка со која ќе се овозможи слободно движење на пазарот на трудот, слободно движење на луѓе и услуги во бизнис секторот, потребно е уште да се

Read Full Article

Димитриевски: Бугарите ќе влезат во Уставот, кога баба ми Бранка во Благоевград ќе може да биде македонка

    Димитриевски: Бугарите ќе влезат во Уставот, кога баба ми Бранка во Благоевград ќе може да биде македонка

Бугарите ќе бидат запишани во Уставот без никаков проблем кога ќе има реципроцитет, кога мојата баба Бранка во Благоевград ќе може да биде Македонка, а не Бугарка. Ќе си најдете

Read Full Article

Пресврт во власта: Од овие министерства СДСМ не може да се откаже, откриени министрите од кои нема откажување, Петров раскажува

  Пресврт во власта: Од овие министерства СДСМ не може да се откаже, откриени министрите од кои нема откажување, Петров раскажува

Андреј Петров Членот на извршниот одбор на владејачката СДСМ, вели дека неговата партија не е подготвена да отстапи клучни министерства

Read Full Article

Познато колку граѓани од Бугарија ќе дојдат за роденденот на Гоце Делчев, нема да се илјадници туку само граѓани кои го почитуваат македонскиот народ, јавува Стојанов

  Познато колку граѓани од Бугарија ќе дојдат за роденденот на Гоце Делчев, нема да се илјадници туку само граѓани кои го почитуваат македонскиот народ, јавува Стојанов

Некаде околу 150 граѓани од Република Бугарија в сабота ќе дојдат на одбележувањето на годишнината од раѓањето на македонскиот револуционер

Read Full Article

И во право се: Беровчани се чудат од каде загадување во Берово, кога тоа е најчистиот регион во државата

  И во право се: Беровчани се чудат од каде загадување во Берово, кога тоа е најчистиот регион во државата

Нели се во право, жители на Берово се зачудени од констатацијата дека согласно одредени мерења воздухот во градот е загаден.

Read Full Article

Ова нема крај: Перински ja повикува Арсовска да си поднесе оставка

  Ова нема крај: Перински ja повикува Арсовска да си поднесе оставка

Перински во своето гостување во вестите на Сител зборуваше за тендерот за пречистителна станица и потенцираше дека во ваков случај

Read Full Article

Лукаревска: Новата верзија на апликацијата МојДДВ е достапна за корисниците на Хуавеи и Ајфон, се чека Плеј стор

  Лукаревска: Новата верзија на апликацијата МојДДВ е достапна за корисниците на Хуавеи и Ајфон, се чека Плеј стор

Директорката на Управата за јавни приходи (УЈП), Сања Лукаревска, информираше дека новата верзија на апликацијата „МојДДВ“ е достапна за корисниците

Read Full Article

Владимир Милчин: Груевски и Мицкоски биле на иста средба со Орбан

  Владимир Милчин: Груевски и Мицкоски биле на иста средба со Орбан

Владимир Милчин, режисер, во вечерашното гостување во вестите на ТВ Сител изјави дека во Будимпешта, кога лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан

Read Full Article
1 2 3 9

НОВО