Микрофон

 Breaking News

Се огласи сопругата на Апасиев: Моето дeте има 2,5 години и уште го дojaм и во jaвност

    Се огласи сопругата на Апасиев: Моето дeте има 2,5 години и уште го дojaм и во jaвност

Преку статус на својот фејсбук профил се огласи Тамара Јованов, сопруга на лидерот на Левица, Димитар Апасиев, каде напиша: Во државава, многу жени се противници на до ење на детето

Read Full Article

Се огласи Тасевски: Седам во кафиќ, доаѓа тип ме кани на масата позади, а таму жена боинг со уште двајца

    Се огласи Тасевски: Седам во кафиќ, доаѓа тип ме кани на масата позади, а таму жена боинг со уште двајца

Седам во еден кафиќ со познаник, доаѓа трет тип во одело, пицнат, висок скоро два метри, не го знам. И тој тип, странец на добро разбирлив македонски ме покани да

Read Full Article

Екс-директорот Дац pacпали по Мицкоски: Здравствените работници кои играа на песната се истите тие кои одеа по сите домови во нашата земја од утро до мрак

    Екс-директорот Дац pacпали по Мицкоски: Здравствените работници кои играа на песната се истите тие кои одеа по сите домови во нашата земја од утро до мрак

Преку фејсбук се огласи поранешниот директор на МНТ, Драган Спасов Дац. Во продолжение неговиот статус интегрално: Писмо до човекот кој не прозва нас и здравствените работници Господине Мицкоски, би сакал

Read Full Article

Се огласи Филипче: Мерките дадоа резултати, следат празници, слободни денови и убаво време, да ги искористиме одговорно

    Се огласи Филипче: Мерките дадоа резултати, следат празници, слободни денови и убаво време, да ги искористиме одговорно

Состојбата со епид емијата бележи надолен тренд, мерките дадоа резултати. Сепак, искуството ни покажа дека таа многу брзо може да се дестабилизира доколку не се почитуваат мерките. Пред нас следат

Read Full Article

Се огласи Софија Куновска: Драг Зоране, функционерите се избрани за да не ги понижуваат граѓаните, а не претпоставените

  Се огласи Софија Куновска: Драг Зоране, функционерите се избрани за да не ги понижуваат граѓаните, а не претпоставените

Драг Зоране, функционерите се избрани за да не ги понижуваат граѓаните, а не претпоставените. Стојко е човек-храброст, човек-слобода! Однесувањето на

Read Full Article

Се огласи и Никола Груевски со поддршка и повик за протестот во недела во Скопје

  Се огласи и Никола Груевски со поддршка и повик за протестот во недела во Скопје

Поддршка и повик за протестот во недела во Скопје Протестот на 25. Април со кој се бара ослободување или пат

Read Full Article

Вечерва се огласи Груевски од Будимпешта: Mногу пропуштени шанси имаме како земја, но во Македонија дојде ,животот и други приоритети

  Вечерва се огласи Груевски од Будимпешта: Mногу пропуштени шанси имаме како земја, но во Македонија дојде ,животот и други приоритети

Од се што се создавало како извозна индустрија во Македонија од секогаш па до 2007 година денес има еднаков вредност

Read Full Article

Мила Царовска: Сите учебници ќе бидат понудени и во аудио формат,седењето на социјалните мрежи го заменуваме со насочување на вниманието на продуктивни содржини

  Мила Царовска: Сите учебници ќе бидат понудени и во аудио формат,седењето на социјалните мрежи го заменуваме со насочување на вниманието на продуктивни содржини

Ја бришеме сликата кога во медиумите кружеа нелогични текстови од неквалитетните учебници. На мое огромно задоволство преку новиот Закон за

Read Full Article

Се огласи министерот Филипче со дневната статистика на коронавирусот во земјава, ова се резултатите

  Се огласи министерот Филипче со дневната статистика на коронавирусот во земјава, ова се резултатите

Во последните 24 часа се направени 2.865 тестирања, а регистрирани се 627 нови случаи на KOBИД-19 во: Скопје 218 -Битола

Read Full Article

Вечерва се огласи пратеничката со скафандерот, еве што ви порача

  Вечерва се огласи пратеничката со скафандерот, еве што ви порача

Вечерва преку својот фејсбук профил се огласи пратеничката од СДСМ, Бисера Костадиновска Стојчевска, која денес во скафандер појде на работа

Read Full Article
1 2 3 85

НОВО