Македонија

 Breaking News

Само кај нас: Да се поништи огласот за контролори за летање зашто положиле тие што не треба, јавува сдк

    Само кај нас: Да се поништи огласот за контролори за летање зашто положиле тие што не треба, јавува сдк

Членови на управниот одбор на МНАВ и директори во агенцијата Фахрудин Хамиди, Миѓан Селмани и Влатко Крстевски, сакаат да го поништат огласот за контролори на летање, бидејќи од 270 пријавени,

Read Full Article

Конечно: Детали од cпаcувачката мисија, двете лица се извлечени од бeздната, но се повpeдени

    Конечно: Детали од cпаcувачката мисија, двете лица се извлечени од бeздната, но се повpeдени

Пред некој час била побарана помош на бројот 112 од две лица кои со квадрицикл излетале надвор од земјен пат и паднале во бездна длабока околу 20 метри, после с.

Read Full Article

Детали: Заев ја избркал косовската министерка за надворешни од канцеларијата

    Детали: Заев ја избркал косовската министерка за надворешни од канцеларијата

Поранешниот македонски премиер Зоран Заев побарал од министерката за надворешни работи на Koсово, Доника Гервала да го напушти неговиот кабинет откако таа на средбата рекла дека доколку Македонија не излезе

Read Full Article

ЦCИ во Скопје: Апсење на Клиниката поради земање пoтkуп 100 евра од пациентка, 24 годишникот заврши со Клиниката за радиотерапија и онкологија

    ЦCИ во Скопје: Апсење на Клиниката поради земање пoтkуп 100 евра од пациентка, 24 годишникот заврши со Клиниката за радиотерапија и онкологија

ОСОСК-Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал на 21.10.2022 до Основно јавно обвинителство Скопје поднесе кривична пријава против К.У.(24) од Дебар, за сторено кри вично дело „примање по ткуп“,

Read Full Article

Паднале потписи: Арсовска договорила соработка со Дудуш

  Паднале потписи: Арсовска договорила соработка со Дудуш

Како што пренесува Прес24, Градоначалничката на Скопје, Данела Аросовска и градоначалникот на Шуто Оризари, Дудуш потпишаа договор за меѓуопштинска соработка,

Read Full Article

ССМ: Од 4 и 30 часот наутро Скопје нема да има јавен превоз

  ССМ: Од 4 и 30 часот наутро Скопје нема да има јавен превоз

Како што претходно беше најавено, така стигна потврда и од Сојузот на синдикати на Македонија (ССМ) дека утре нема да

Read Full Article

Конечно паднала одлука, Избрано ново претседателство на ДУИ

  Конечно паднала одлука, Избрано ново претседателство на ДУИ

Како што јавуваат медиумите, заврши состанокот на Централниот совет на Демократската унија за интеграција (ДУИ) денеска во Тетово, на кој

Read Full Article

Ковачевски вечерва: Мерките дадоа резултат, ги намалија цените и струјата, ќе има нови мерки за граѓаните од најранливите категории

  Ковачевски вечерва: Мерките дадоа резултат, ги намалија цените и струјата, ќе има нови мерки за граѓаните од најранливите категории

Премиерот Димитар Ковачевски вечерва во интервју за „КликПлус“ на ТВ21 истакна дека Владата прави се за да обезбеди дополнителни антикризни

Read Full Article

Се огласи Пендаровски: Прашањето на Левица за референдумот е збунувачко и нејасно за граѓаните

  Се огласи Пендаровски: Прашањето на Левица за референдумот е збунувачко и нејасно за граѓаните

ПPв ќе излезам на гласање на евентуален референдум и тоа изутрината во 7 часот на гласачките места доколку прашањето гласи:

Read Full Article

3емјотрес ја стресе Македонија, најмногу почуствуван во струмичкиот регион

  3емјотрес ја стресе Македонија, најмногу почуствуван во струмичкиот регион

Денес, Попладнево околу 14.00 часот бил почуствуван земјотрес од 2,9 степени според Рихтеровата скала во Македонија. Епицентарот бил на 17

Read Full Article

НОВО