Македонија

 Breaking News

Се огласи заменик министерот за животна средина Макрадули: Овој ноември и декември се најнезагадените месеци во последните 10 години

    Се огласи заменик министерот за животна средина Макрадули: Овој ноември и декември се најнезагадените месеци во последните 10 години

Овој ноември и декември се најнезагадените месеци во последните 10 години. За жал бидејќи е чувствителна темата се користат слики од други градови, од други години. Ректорат оваа година има

Read Full Article

Боки 13 до сопругата на Орце Камчев: Памтите дека ми правевте посебни вечери

    Боки 13 до сопругата на Орце Камчев: Памтите дека ми правевте посебни вечери

Македонскиот шоумен и сопственик на 1Тв. Бојан Јовановски познат како Боки13, кој е првоосомничен за случајот Рекет, денеска во судница ја испрашува сопругата на Орце Камчев. Преќутувам и толерирам за

Read Full Article

Овој понеделник неработен ден, следен неработен ден среда

    Овој понеделник неработен ден, следен неработен ден среда

Овој понеделник е последниот неработен ден оваа година, а со тоа добиваме и споен викенд. Идната година имаме многу споени викенди, дури 7. Велигден се паѓа на 20-ти април, Нова

Read Full Article

Вечерва не чека многу ладна ноќ – Tемпературите низ Македонија

    Вечерва не чека многу ладна ноќ – Tемпературите низ Македонија

Денес кон крајот на денот и утре претпладне времето ќе биде променливо облачно со локални врнежи од дожд. Потоа во наредните два дена ќе биде стабилно, а по котлините во

Read Full Article

Се огласи Шилегов: Зошто МПЦ не го смени календарот па да го правиме Божик како цел свет

  Се огласи Шилегов: Зошто МПЦ не го смени календарот па да го правиме Божик како цел свет

Скопје почна да се кити, ќе светне и новогодишната елка од петок. Винтерленд по втор пат се одржува во Скопје.

Read Full Article

ФОТО: Падна првиот снег во Македонија, а додека од утре значително ќе бидат пониски дневните температури

  ФОТО: Падна првиот снег во Македонија, а додека од утре значително ќе бидат пониски дневните температури

Иако беше најавувано дека за снегот ќе почекаме, денес веќе мириса на зима. Првиот снег во Македонија падна на Попова

Read Full Article

Pадосна вест за пензионеpите од Bладата: Следната година просечно ќе добијат 10.000 денаpи повеќе

  Pадосна вест за пензионеpите од Bладата: Следната година просечно ќе добијат 10.000 денаpи повеќе

Ако останевме на стариот модел од претходната влада, пензионерите ќе добиеја зголемување од само 400 денари, а ние за цела

Read Full Article

Уставните судии ги враќаат на маса пoмилувањата на Иванов за Груевски, Мијалков, Миле, Гордана и останати

  Уставните судии ги враќаат на маса пoмилувањата на Иванов за Груевски, Мијалков, Миле, Гордана и останати

Уставниот суд вчера поведе постапка за оценка на уставноста на членот 11-а од Законот за дополнување на Законот за помилување

Read Full Article

Шпанска серија, сопругот на лекарката што и даде боледување на Катица добил 25 000 евра

  Шпанска серија, сопругот на лекарката што и даде боледување на Катица добил 25 000 евра

Методи Цилков, сопругот на директорката на психијатриската болница во Негорци, Љуба Цилкова, која на шефицата на СЈО Катица Јанева и

Read Full Article

Радосна вест за скопјани, ќе се гради Панорамско тркало но поевтино од тоа што требаше да се гради во Вардар

  Радосна вест за скопјани, ќе се гради Панорамско тркало но поевтино од тоа што требаше да се гради во Вардар

Советот на Град Скопје донесе одлука за проектирање на нов забавен парк. Во состав на паркот ќе биде проектирано и

Read Full Article
1 2 3 103

НОВО