Магазин

Големи хонорари на српските ѕвезди за новогодишната ноќ, Цеца пее за 80000, Шерифовиќ за 45000, Пријовиќ за 35000

    Големи хонорари на српските ѕвезди за новогодишната ноќ, Цеца пее за 80000, Шерифовиќ за 45000, Пријовиќ за 35000

Полека започнува да се зборува кој каде ќе настапува за Нова Година, а белградските ресторани се натпреваруваат кој ќе ја има како гостин најоглемата ѕвезда. Како и секоја година, така

Read Full Article

ФОТО: Маријана и Благица Павловска на ручек кај Тања Лазаревска, музичко пријателство без граници

    ФОТО: Маријана и Благица Павловска на ручек кај Тања Лазаревска, музичко пријателство без граници

Фолк пејачката Татјана Лазаревска вечра имаше топ друштво во својот дом во Мелбурн, Австралија каде веќе живее четири години. Таа заедно со фолк пејачката Благица Павловска која е во Австарлија

Read Full Article

ФОТО: Сопругата на Поповиќ славеше роденден и се пофали со подарокот кој год обила од семејството

    ФОТО: Сопругата на Поповиќ славеше роденден и се пофали со подарокот кој год обила од семејството

Сузана Јовановиќ, сопруга на директорот на Гранд, го прослави 50. роденден, а по тој повод семејството се засладило со торта. „Му благодарам на моето прекрасно семејство“, порачала таа преку Инстаграм,

Read Full Article

Женет беше со најубавата жена и ја изневери со 18 годишна девојка, сега се вери со 39 години помлада од него

    Женет беше со најубавата жена и ја изневери со 18 годишна девојка, сега се вери со 39 години помлада од него

Архитектот Питер Кук, во јавноста е познат по бракот со една од најубавите жени на светот – Кристи Бринкли, неодамна обелодени дека пронашол нова љубов, а веќе паднала и веридба.

Read Full Article

Водителката не знаеше дека микрофонот е вклучен на Гранд и кажа нешто што не треба за натпреварувачката

  Водителката не знаеше дека микрофонот е вклучен на Гранд и кажа нешто што не треба за натпреварувачката

Водителката на Ѕвездите на Гранд Сања Кужет минатата сабота имаше интересен коментар за една од нтпреварувачките. Штом натпреварувачката излезе на

Read Full Article

ФОТО: Стана мајка по вторпат поранешната мис на Македонија

  ФОТО: Стана мајка по вторпат поранешната мис на Македонија

Убавата Сетафани Борсова – Стојановиќ, поранешна мис на Македонија стана мајка по вторпат. Убавата вест таа ја сподели на својот

Read Full Article

ФОТО: Познат албански пејач размислува да се кандидира за пратеник во македонското Собрание на предвремените избори

  ФОТО: Познат албански пејач размислува да се кандидира за пратеник во македонското Собрание на предвремените избори

Познатиот албански пејач од Македонија, Шпат Касапи, планира да влезе во светот на политиката и да се ја побара довербата

Read Full Article

ФОТО: Пејачката позираше покрај својата баба и ја покажа својата линија на совршенство

  ФОТО: Пејачката позираше покрај својата баба и ја покажа својата линија на совршенство

Трансофрмацијата на српската пејачка Ана Николиќ која драстично ослабе е една од најпишуваните теми во српските медиуми. Таа сега објави

Read Full Article

ФОТО: Копија е на својот татко, ќерката на македонската пејачка има 2 години

  ФОТО: Копија е на својот татко, ќерката на македонската пејачка има 2 години

Македонската пејачка и водителка Јана Бурческа, објави фотографија од својата ќерка Дона. Јана беше бремена со Дона кога настапуваше на

Read Full Article

ФОТО: Пејачката Елена Ристеска се одлучи за голема промена

  ФОТО: Пејачката Елена Ристеска се одлучи за голема промена

Македонската пејачка Елена Ристеска сподели фотографии на Инстаграм на кои се гледа голема промена кај неа. Пејачката со пократка и

Read Full Article