Магазин

Лепа Брена вечерва ќе пее пред кумановчани на Градскиот плоштад во Куманово

    Лепа Брена вечерва ќе пее пред кумановчани на Градскиот плоштад во Куманово

Балканската ѕвезда Лепа Брена вечерва ќе одржи концерт на Градскиот плоштад, по повод прославата за 11 Ноември – Денот на ослободувањето и 500 години од постоењето на Куманово, пренесува Kumanovo

Read Full Article

Директорот Саша Поповиќ е пензионер, а се пресметува и колкава пензија зема

    Директорот Саша Поповиќ е пензионер, а се пресметува и колкава пензија зема

Како што пишува српскиот портал „Блиц“, Саша Поповиќ од 1 ноември официјално е пензионер. Директорот на „Гранд продукција“ во април наполни 65 години што значи дека по законот немал никави

Read Full Article

Сестрата на Кардашијан го фати познатиот пејач

    Сестрата на Кардашијан го фати познатиот пејач

Младата милијардерка Кајли Џенер, неодамна ја раскина својата врска со Тревис Скот, со кој ја има ќерката Сторми, а сега според светските медиуми е со Дрејк. Тие изминатиов период повеќе

Read Full Article

ФОТО: Се поpoди поранешната манекенка и водителка на Бекстејџ

    ФОТО: Се поpoди поранешната манекенка и водителка на Бекстејџ

Македонската манекенка и поранешна водителка на естрадниот ТВ магазин Бекстејџ, Симона Станковска стана мајка. Симона на свет донесе машко бебе и се породи во Србија, каде живее заедно со својот

Read Full Article

Рада Манојловиќ не е единствената, уште една српска пејачка депортирана од Швајцарија

  Рада Манојловиќ не е единствената, уште една српска пејачка депортирана од Швајцарија

Деновиве популарната српска пејачка Рада Манојловиќ беше депортирана од Швајцарија во Србија. Таа беше задржана на аеродромот во Цирих, а

Read Full Article

ФОТО: Kapлеуша се појави во судот без шминка и со несекојдневен нов стајлинг за неа, апаратот ја фати и неа и адвокатот

  ФОТО: Kapлеуша се појави во судот без шминка и со несекојдневен нов стајлинг за неа, апаратот ја фати и неа и адвокатот

Адвокатот и Јелена Карлеуша откако денеска се појавија пред судот, веднаш папараци ја фотографираа и снимија и тоа од повеќе

Read Full Article

ФОТО: Ана Бекута објави фотографија кога имала 15 години – Дама се раѓа, не се станува

  ФОТО: Ана Бекута објави фотографија кога имала 15 години – Дама се раѓа, не се станува

Српската фолк и поп пејачка Ана Бекута, на естрадата е повеќе од триесет години и зад себе има бројни хитови

Read Full Article

ФОТО: Пратеникот Зекири објави фотографии од својата свадба, каде Заев беше кум

  ФОТО: Пратеникот Зекири објави фотографии од својата свадба, каде Заев беше кум

Пратеникот Мухамед Зекири стапи во брак со поранешната директорка на телевизијата Алсат М, Бисера Јордановска. Кум на свадбата бил премиерот

Read Full Article

ФОТО: Се ожени пратеникот Мухамед Зекири, премиерот Заев му беше кум

  ФОТО: Се ожени пратеникот Мухамед Зекири, премиерот Заев му беше кум

Пратеникот Мухамед Зекири стапи во брак со поранешната директорка на телевизијата Алсат М, Бисера Јордановска, пренесе Фактор. Кум на свадбата

Read Full Article

ФОТО: Повеќето мислеа дека не се поднесуваат, Ана Севиќ отворено проговори што мисли за вереницата на Дарко Лазиќ

  ФОТО: Повеќето мислеа дека не се поднесуваат, Ана Севиќ отворено проговори што мисли за вереницата на Дарко Лазиќ

Ана Севиќ, Дарко Лазиќ и Марина Гагиќ со денови се главна тема во медиумите после концертот на пејачот. На концертот

Read Full Article