Магазин

ФОТО: Се е во златно-бела боја, се е спремно, ова е местото каде се венчаваат синот на Цеца и неговата избраничка

    ФОТО: Се е во златно-бела боја, се е спремно, ова е местото каде се венчаваат синот на Цеца и неговата избраничка

Вељко Ражњатовиќ и Богдана Родиќ денеска ќе го изговорат судбоносното „да“, а после венчавката којашто ќе се одржи во Храмот Свети Сава, следи свадбената веселба која што ќе се одржи

Read Full Article

ФОТО: Свекрвата тргна по невестата и ништо не ја запира, Цеца во леопард за свадбата на синот

    ФОТО: Свекрвата тргна по невестата и ништо не ја запира, Цеца во леопард за свадбата на синот

Српската пејачка Светлана Цеца Ражнатовиќ денеска го жени својот син, па весела излегла од својот дом и тргнала по невестата. Таа за свадбата избрала леопард принт кошула и бели панталони.

Read Full Article

Ќерката на Саша Поповиќ е негова копија, папараците ја фотографирале без грам шминка

    Ќерката на Саша Поповиќ е негова копија, папараците ја фотографирале без грам шминка

Саша Поповиќ, 21. година е во врак со пејачката Сузана Јовановиќ со која ја има ќерката Александра. Дел од нивното смеејство е и синот на Сузана од првиот брак, Данијел,

Read Full Article

ФОТО: Лепа Брена слави Св.Архангел Михаил, a познатите личности пристигнаа во нејзиниот дом

    ФОТО: Лепа Брена слави Св.Архангел Михаил, a познатите личности пристигнаа во нејзиниот дом

Лепа Брена и Боба Живојиновиќ слават Архангел Михаил, а во нивниот дом веќе започнааа да пристигнуваат гости од музичката естрада и јавна сцена. Стефан и Виктор Живојиновиќ веќе покажаа како

Read Full Article

ФОТО: Спремна е трпезата за слава, синовите на Брена виткаа сарма, а таа со мобилниот во раце

  ФОТО: Спремна е трпезата за слава, синовите на Брена виткаа сарма, а таа со мобилниот во раце

Во домот на Живоиновиќ денес се слави, но како и за секоја прослава така и за оваа потребни се подготовки.

Read Full Article

ФОТО: Ова е ергенската забава за синот на Цеца, неговата мајка запеа за него, Вељко се жени за 7 дена

  ФОТО: Ова е ергенската забава за синот на Цеца, неговата мајка запеа за него, Вељко се жени за 7 дена

Вељко Ражнатовиќ, синот на српската фолк-пејачка Светлана Цеца Ражнатовиќ, организираше ергенска вечер една недела пред свадбата. Вељко, заедно со своите

Read Full Article

Цеца за прв пат проговори за снаата: Oпacна е

  Цеца за прв пат проговори за снаата: Oпacна е

Идната снаа на Цеца Ражнатовиќ, Богдана Родиќ пред некој ден заедно со нејзините пријателки, но и со Анастасија Ражнатовиќ славеше

Read Full Article

Анастасија запеа на моминската забава на нејзината снаа, го испеа големиот хит на Цеца

  Анастасија запеа на моминската забава на нејзината снаа, го испеа големиот хит на Цеца

Богдана Родиќ и Вељко Ражнатовиќ на 24 ноевмри ќе се венчаат, а снаата на Цеца синоќа ја прослави својата моминска

Read Full Article

Марија Шерифовиќ ги напушта Ѕвездите на Гранд: Време е да се одморам

  Марија Шерифовиќ ги напушта Ѕвездите на Гранд: Време е да се одморам

Српските медиуми пишуваа дека Марија Шерифовиќ нема да биде дел од овагодинешната сезона на Ѕвездите на Гранд. Пејачката иако се

Read Full Article

Карлеуша пак претерува: Изгледаше како тeлe во шарена врата

  Карлеуша пак претерува: Изгледаше како тeлe во шарена врата

Меѓутоа, членовите на жирито не беа задоволни од нејзината интерпретација, посебно Јелена Карлеуша која пред камерите упати тешки зборови на

Read Full Article

НОВО