Магазин

ФОТО: Јована е една од најубавите србинки, а никој не Bepува дека има две деца

    ФОТО: Јована е една од најубавите србинки, а никој не Bepува дека има две деца

Манекенката Јована Ѓорѓевиќ од Нови Сад, во моментов живее во Италија и заслужено ја носи титулата една од Hajубавите Србинки. Јована на Инстаграм ја следат повеќе од 300.000 луѓе, а

Read Full Article

Аца Лукас добро се покажал на свадбата на Вељко и Богдана, откриено колку пари им дал

    Аца Лукас добро се покажал на свадбата на Вељко и Богдана, откриено колку пари им дал

Јавноста добро знае дека Аца Лукас беше скаран со својата колешка Светлана Ражнатовиќ Цеца. Но во неделата тој беше поканет на свадбата на нејзиниот син Вељко, а искрено според информациите

Read Full Article

ФОТО: Синот на Цеца објави фотографија од свадбата како игра пред големиот автобус

    ФОТО: Синот на Цеца објави фотографија од свадбата како игра пред големиот автобус

Синот на Цеца, Вељко Ражнатовиќ, кој викендов кажа судбоносно ДА со својата избраничка Богдана, ги објави првите фотографии од свадбата. На прославата имаше 500 гости. Тој објави една од неговите

Read Full Article

Познато колку пари собрале Вељко и Богдана за свадбата, српските медиуми ја објавија сумата

    Познато колку пари собрале Вељко и Богдана за свадбата, српските медиуми ја објавија сумата

Свадбата на наследникот на фолк ѕвездата Светлана Цеца Ражнатовиќ поминала токму онака како што семејството Ражанатовиќ и Родиќ замислиле, а гостите главно носеле подарок во плик. Свадбата на Богдана и

Read Full Article

ФОТО: Од сите деца дојде само таа, ќерката на Apkaн од претходниот брак се појави на свадбата на Вељко

  ФОТО: Од сите деца дојде само таа, ќерката на Apkaн од претходниот брак се појави на свадбата на Вељко

Гала прославата по повод бракот на синот на Аркан, Вељко Ражнатовиќ, беше во центарот на медиумското внимание, а внимание привлече

Read Full Article

ФОТО: Како изгледаше денот пред свадбата во семејството Ражнатовиќ, Цеца без шминка, Вељко и Богдана се веселат

  ФОТО: Како изгледаше денот пред свадбата во семејството Ражнатовиќ, Цеца без шминка, Вељко и Богдана се веселат

Во домот на Цеца веќе на големо започна подготовката за утрешната свадба. Сите се подготвуваат за свадбата на Вељко и

Read Full Article

ФОТО: Анастасија во бело блесна на свадбата на својот брат, пејачката играше покрај трубачите и плех оркестарот

  ФОТО: Анастасија во бело блесна на свадбата на својот брат, пејачката играше покрај трубачите и плех оркестарот

Ќерката на Светлана Цеца Ражнатовиќ, Анастасија е весела уште од рано утринава на свадбата на својот брат, а и веќе

Read Full Article

ФОTO: Први фотки од невестата во фустанот на Цеца, Вељко од прва ја погоди јаболката

  ФОTO: Први фотки од невестата во фустанот на Цеца, Вељко од прва ја погоди јаболката

Не стивнуваат информациите, видеата и фотографиите од свадбата на синот на фолк ѕвездата Цеца Ражнатовиќ која се случува денес. Како

Read Full Article

ФОТО: Се е во златно-бела боја, се е спремно, ова е местото каде се венчаваат синот на Цеца и неговата избраничка

  ФОТО: Се е во златно-бела боја, се е спремно, ова е местото каде се венчаваат синот на Цеца и неговата избраничка

Вељко Ражњатовиќ и Богдана Родиќ денеска ќе го изговорат судбоносното „да“, а после венчавката којашто ќе се одржи во Храмот

Read Full Article

ФОТО: Свекрвата тргна по невестата и ништо не ја запира, Цеца во леопард за свадбата на синот

  ФОТО: Свекрвата тргна по невестата и ништо не ја запира, Цеца во леопард за свадбата на синот

Српската пејачка Светлана Цеца Ражнатовиќ денеска го жени својот син, па весела излегла од својот дом и тргнала по невестата.

Read Full Article

НОВО