Магазин

ФОТО: Paдосна вecт соопшти портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, голема причина за славење во неговиот дом

    ФОТО: Paдосна вecт соопшти портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, голема причина за славење во неговиот дом

Димче Арсовски, Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, во емисијата Мaгазин со гледачите сподели прекрасна вест. Имено, тој и неговата вереница Соња ќе станат родители. Неодамна Арсовски, токму за својот роденден ја запроси

Read Full Article

Браво, Игор Џамбазов со силна порака до Каракачанов и тоа во свој стил, еве што му кажа

    Браво, Игор Џамбазов со силна порака до Каракачанов и тоа во свој стил, еве што му кажа

Игор Џамбазов, македонскиот шоумен се огласи преку својот инстаграм профил и реши да ги расчисти недоразбирањата со Бугарија, па во свој стил му врати на Каракачанов. Јас сум Македонец кој

Read Full Article

Мерак за душа: Лозано од дома со бендот и други музичари го пееа хитот Километри

    Мерак за душа: Лозано од дома со бендот и други музичари го пееа хитот Километри

Лозано заедно со бендот но и многу други музичари го изведоа хитот Километри. Како и многу други музичари, така и Влатко Лозаноски ја забавува македонската публика и додека е во

Read Full Article

ВИДЕО: Аца Лукас направи забава за цело маало со концерт на тераса и коментари во живо

    ВИДЕО: Аца Лукас направи забава за цело маало со концерт на тераса и коментари во живо

Популарниот пејач од соседна Србија, Аца Лукас синоќа одржа концерт на тераса за своите соседи, кој се пренесувал во живо на социјалните мрежи и привлече илјадници луѓе и негови гледачи.

Read Full Article

ФОТО: Елена Pиcтecка на зајдисонце во прегpатка на мoмче, отkри дека го нашла виcтинсkиот, ова е почеток на нова ера

  ФОТО: Елена Pиcтecка на зајдисонце во прегpатка на мoмче, отkри дека го нашла виcтинсkиот, ова е почеток на нова ера

Популарната пејачка Елена Ристеска на својот профил на социјалната мрежа Инстаграм објави фотографија со која збуни многумина. На фотографијата, Елена

Read Full Article

ВИДЕО: Раде Шербеџија откри која македонска песна и ја пee на увo на Aнџeлина Џoли

  ВИДЕО: Раде Шербеџија откри која македонска песна и ја пee на увo на Aнџeлина Џoли

Интервју на холивудската екс-ју ѕвезда Раде Шербеџија за популарниот магазин Бекстејџ. Раде деновиве беше гостин во Македонија, па неговото присуство

Read Full Article

ФОТО: Вереницата на Дарко облече венчаница, Марина блескаше од среќа

  ФОТО: Вереницата на Дарко облече венчаница, Марина блескаше од среќа

Од Дарко Лазиќ вереницата, Марина го отвори “Wedding Weekend” и се појави во венчаница. Имено на првиот ден од ревијата

Read Full Article

Македонија вечерва нема да спие, следува долга ноќ

  Македонија вечерва нема да спие, следува долга ноќ

Вечерва следува: Голема еуфорија, адреналин, возбуда и неизвесност. Денес е денот D. Во краткиот февруари нѐ очекува долга ноќ. Македонија

Read Full Article

По врска од четири години, за девет дена се омажив за друг, раскажува пејачката

  По врска од четири години, за девет дена се омажив за друг, раскажува пејачката

Српската пејачка Славица Чуктераш изнесе малку познати детали од нејзиниот приватен живот во една емисија и изненади многумина. Таа раскажува,

Read Full Article

ВИДЕО: Вака се славеше во домот на Цеца за Нова Година, се пееле сите нејзини песни, Вељко на маса

  ВИДЕО: Вака се славеше во домот на Цеца за Нова Година, се пееле сите нејзини песни, Вељко на маса

Вељко Ражнатовиќ, кој се ожени пред еден месец, оваа година нигде не отиде на Нова Година, туку со бремената сопруга

Read Full Article
1 2 3 45

НОВО