Магазин

Мерак за душа: Лозано од дома со бендот и други музичари го пееа хитот Километри

    Мерак за душа: Лозано од дома со бендот и други музичари го пееа хитот Километри

Лозано заедно со бендот но и многу други музичари го изведоа хитот Километри. Како и многу други музичари, така и Влатко Лозаноски ја забавува македонската публика и додека е во

Read Full Article

ВИДЕО: Аца Лукас направи забава за цело маало со концерт на тераса и коментари во живо

    ВИДЕО: Аца Лукас направи забава за цело маало со концерт на тераса и коментари во живо

Популарниот пејач од соседна Србија, Аца Лукас синоќа одржа концерт на тераса за своите соседи, кој се пренесувал во живо на социјалните мрежи и привлече илјадници луѓе и негови гледачи.

Read Full Article

ФОТО: Елена Pиcтecка на зајдисонце во прегpатка на мoмче, отkри дека го нашла виcтинсkиот, ова е почеток на нова ера

    ФОТО: Елена Pиcтecка на зајдисонце во прегpатка на мoмче, отkри дека го нашла виcтинсkиот, ова е почеток на нова ера

Популарната пејачка Елена Ристеска на својот профил на социјалната мрежа Инстаграм објави фотографија со која збуни многумина. На фотографијата, Елена е со мoмче, во Флорида, на зајдисонце, а под истата

Read Full Article

ВИДЕО: Раде Шербеџија откри која македонска песна и ја пee на увo на Aнџeлина Џoли

    ВИДЕО: Раде Шербеџија откри која македонска песна и ја пee на увo на Aнџeлина Џoли

Интервју на холивудската екс-ју ѕвезда Раде Шербеџија за популарниот магазин Бекстејџ. Раде деновиве беше гостин во Македонија, па неговото присуство во македонската престолнина го искористи естрадниот магазин Бекстејџ за интервју

Read Full Article

ФОТО: Вереницата на Дарко облече венчаница, Марина блескаше од среќа

  ФОТО: Вереницата на Дарко облече венчаница, Марина блескаше од среќа

Од Дарко Лазиќ вереницата, Марина го отвори “Wedding Weekend” и се појави во венчаница. Имено на првиот ден од ревијата

Read Full Article

Македонија вечерва нема да спие, следува долга ноќ

  Македонија вечерва нема да спие, следува долга ноќ

Вечерва следува: Голема еуфорија, адреналин, возбуда и неизвесност. Денес е денот D. Во краткиот февруари нѐ очекува долга ноќ. Македонија

Read Full Article

По врска од четири години, за девет дена се омажив за друг, раскажува пејачката

  По врска од четири години, за девет дена се омажив за друг, раскажува пејачката

Српската пејачка Славица Чуктераш изнесе малку познати детали од нејзиниот приватен живот во една емисија и изненади многумина. Таа раскажува,

Read Full Article

ВИДЕО: Вака се славеше во домот на Цеца за Нова Година, се пееле сите нејзини песни, Вељко на маса

  ВИДЕО: Вака се славеше во домот на Цеца за Нова Година, се пееле сите нејзини песни, Вељко на маса

Вељко Ражнатовиќ, кој се ожени пред еден месец, оваа година нигде не отиде на Нова Година, туку со бремената сопруга

Read Full Article

ФОТО: Актерката Лидија ја накити елката, моментот го сподели на Инстаграм

  ФОТО: Актерката Лидија ја накити елката, моментот го сподели на Инстаграм

Српската актерка Лидија Вукиќевиќ ја накити својата елка, а моментот го сподели на социјалните мрежи. Таа има 57 години и

Read Full Article

Нова прослава во смеејството Ражнатовиќ, Цеца не ја трга насмевката од лицето

  Нова прослава во смеејството Ражнатовиќ, Цеца не ја трга насмевката од лицето

Пејачката Цеца или Светлана Ражнатовиќ на крие колку е горда што нејзиниот наследник Вељко, дипломирал на Факултетот за менаџмент и

Read Full Article
1 2 3 47

НОВО