ФОТО

 Breaking News

ФОТО: Премиерот се качи на бина и направи неколку селфи

    ФОТО: Премиерот се качи на бина и направи неколку селфи

Владејачката СДСМ на следните избори ќе има целосна родова еднаквост. Ова денеска го истакна премиерот Заев кој се обрати на настанот за одбележување на јубилејот од 20 години Форум на

Read Full Article

Анастасија запеа на моминската забава на нејзината снаа, го испеа големиот хит на Цеца

    Анастасија запеа на моминската забава на нејзината снаа, го испеа големиот хит на Цеца

Богдана Родиќ и Вељко Ражнатовиќ на 24 ноевмри ќе се венчаат, а снаата на Цеца синоќа ја прослави својата моминска вечер. Анастасија Ражнатовиќ запеала на моминската забава на својата идна

Read Full Article

ФОТО: Голем штрајк на наставниците во Хрватска, бараат повисоки плати кои сега се од 800 до 1000 евра во просек

    ФОТО: Голем штрајк на наставниците во Хрватска, бараат повисоки плати кои сега се од 800 до 1000 евра во просек

Голем штрајк на просветните работници во Загреб. Настава немаше во основните и средните училишта низ земјата, а штрајкот е поддржан и од вработените на универзитетите. Просветарите бараат зголемување на коефициентот

Read Full Article

ФОТО: Се поpoди поранешната манекенка и водителка на Бекстејџ

    ФОТО: Се поpoди поранешната манекенка и водителка на Бекстејџ

Македонската манекенка и поранешна водителка на естрадниот ТВ магазин Бекстејџ, Симона Станковска стана мајка. Симона на свет донесе машко бебе и се породи во Србија, каде живее заедно со својот

Read Full Article

ФОТО: Kapлеуша се појави во судот без шминка и со несекојдневен нов стајлинг за неа, апаратот ја фати и неа и адвокатот

  ФОТО: Kapлеуша се појави во судот без шминка и со несекојдневен нов стајлинг за неа, апаратот ја фати и неа и адвокатот

Адвокатот и Јелена Карлеуша откако денеска се појавија пред судот, веднаш папараци ја фотографираа и снимија и тоа од повеќе

Read Full Article

ФОТО: Вечерва земјотрес почувствуван во Македонија, епицентар во близина на Тетово и Гостивар

  ФОТО: Вечерва земјотрес почувствуван во Македонија, епицентар во близина на Тетово и Гостивар

Вечерва, поточно во 20 часот и 56 минути регистрирше земјотрес, чиј епицентар се наоѓа 40 km западно од Скопје, во

Read Full Article

ФОТО: Новинарска екипа влезе во хашките соби во Шутка каде што е пpитвоpен Боки 13

  ФОТО: Новинарска екипа влезе во хашките соби во Шутка каде што е пpитвоpен Боки 13

Екипата од емисијата Детектор влезе во неколку затвоpи низ Македонија. Меѓу нив беше и пpитворското одделение во Шутка. За разлика

Read Full Article

ФОТО: Пратеникот Зекири објави фотографии од својата свадба, каде Заев беше кум

  ФОТО: Пратеникот Зекири објави фотографии од својата свадба, каде Заев беше кум

Пратеникот Мухамед Зекири стапи во брак со поранешната директорка на телевизијата Алсат М, Бисера Јордановска. Кум на свадбата бил премиерот

Read Full Article

ФОТО: Се ожени пратеникот Мухамед Зекири, премиерот Заев му беше кум

  ФОТО: Се ожени пратеникот Мухамед Зекири, премиерот Заев му беше кум

Пратеникот Мухамед Зекири стапи во брак со поранешната директорка на телевизијата Алсат М, Бисера Јордановска, пренесе Фактор. Кум на свадбата

Read Full Article

ФОТО: Митко Јанчев гостин во прв ред на трибината на СДСМ во Кавадарци

  ФОТО: Митко Јанчев гостин во прв ред на трибината на СДСМ во Кавадарци

Сдсм вечерва одржува трибина во Домот на на културата Иван Мазов Климе во Кавадарци. На трибината зборуваат потпретседателот на СДСМ,

Read Full Article

НОВО