ФОТО

 Breaking News

ФОТО: После 65 години го пуштаме во употреба новиот, челичен мост на Брегалница прв од ваков тип во државата, вели градоначалникот Бочварски

    ФОТО: После 65 години го пуштаме во употреба новиот, челичен мост на Брегалница прв од ваков тип во државата, вели градоначалникот Бочварски

Фејсбук статус на градоначалникот Благој Бочварски: Утре Штип испишува нова историја, трасираме пат за иднината, за побрз развој на нашиот град, за денешните и идните генерации, за развој на бизнис

Read Full Article

ФОТО: Никој не го забележа ова на дуелот Мицкоски – Заев

    ФОТО: Никој не го забележа ова на дуелот Мицкоски – Заев

Пратеникот Антонио Милошоски на својата фејсбук страница објави детал кој што вечерва никој не го забележа на телевизискиот дуел на Канал5 телевизија, помеѓу Христијан Мицкоски и Зоран Заев. Милошоски над

Read Full Article

Фото на денот: Монтажен тоалет среде улица во Скопје после Heвpeметo

    Фото на денот: Монтажен тоалет среде улица во Скопје после Heвpeметo

Силно Heвpеме го погоди главниот град синоќа, по што низ улиците може да се видат откорнати дрва и фасади од згради. На социјалните мрежи се споделуваат и фотографии и снимки

Read Full Article

Мега галерија од граѓанскиот протест против неправдата

    Мега галерија од граѓанскиот протест против неправдата

Обновата ќе дојде, а народот е исправен и се исправа. Доаѓаат нови времиња. Одлучно напред за победа која што ќе биде блесокот на граѓаните кои си ги бараат и одбраниле

Read Full Article

Мицкоски со порака од протестот: Заев ќе изгубиш, тоа го знаеш – ќе изубиш силно и јако од народот

  Мицкоски со порака од протестот: Заев ќе изгубиш, тоа го знаеш – ќе изубиш силно и јако од народот

Одговорност ќе има, ви велам ќе има без оглед на името и презимето, кој е и од каде доаѓа. А

Read Full Article

ФОТО: Полицијата сопре автобус на два ката и се пофали на твитер: Спремен е за во отпад

  ФОТО: Полицијата сопре автобус на два ката и се пофали на твитер: Спремен е за во отпад

Германската полиција објави дека запрела автобус што одел кон Србија и останала во шок поради состојбата на возилото што го

Read Full Article

ФОТО: Вереницата на Дарко облече венчаница, Марина блескаше од среќа

  ФОТО: Вереницата на Дарко облече венчаница, Марина блескаше од среќа

Од Дарко Лазиќ вереницата, Марина го отвори “Wedding Weekend” и се појави во венчаница. Имено на првиот ден од ревијата

Read Full Article

Заев: Имајте убави последни денови од 2019 година

  Заев: Имајте убави последни денови од 2019 година

Премиерот Зоран Заев преку својата фејсбук страница објави фотографии од неговото семејство но и честитка за Нова Година. Тој напиша:

Read Full Article

Сите фотографии од носачот на авиони со Талат, Шекеринска и премиерот Заев

  Сите фотографии од носачот на авиони со Талат, Шекеринска и премиерот Заев

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Зоран Заев и заменичката на претседателот во владата и министерка за одбрана Радмила

Read Full Article

ФОТО: Актерката Лидија ја накити елката, моментот го сподели на Инстаграм

  ФОТО: Актерката Лидија ја накити елката, моментот го сподели на Инстаграм

Српската актерка Лидија Вукиќевиќ ја накити својата елка, а моментот го сподели на социјалните мрежи. Таа има 57 години и

Read Full Article

НОВО