ФОТО

 Breaking News

ФОТО: Пресврт во главниот град, Данела води пред Шилегов, после 17% пребројани глаcaчки места

    ФОТО: Пресврт во главниот град, Данела води пред Шилегов, после 17% пребројани глаcaчки места

Актуелниот градоначалник Петре Шилегов од СДСМ падна на второ место зад Данела Арсовска Независна кандидатка со поддршка на ВМРО ДПМНЕ. Арсовска после 16,93% пребројани избирачки места има 13.034 гла сови

Read Full Article

ФОТО: Пoглeднете колку луѓе имаше на митингот во Делчево организиран од ВМРО-ДПМНЕ

    ФОТО: Пoглeднете колку луѓе имаше на митингот во Делчево организиран од ВМРО-ДПМНЕ

Новата иднина се заедничките победи и заедничкиот патриотизам. Тоа е нашата визија и шанса да го извадиме општеството од летаргијата во која е навлезено. Заедничкиот патриотизам го должиме на нашите

Read Full Article

ФОТО: Грми Прилеп вечерва, погледнете колку народ има митингот на ВМРО-ДПМНЕ

    ФОТО: Грми Прилеп вечерва, погледнете колку народ има митингот на ВМРО-ДПМНЕ

Почитувани сограѓани, од срце ви благодарам за вашето присуство во огромен број и покрај врнежливото време. На вечерниов собир докажавте што значи желбата за промени, желбата за подобар Прилеп. Заедно,

Read Full Article

ФОТО: Погледнете на дожд колку народ има митингот во Аеродром каде кандидат е Тимчо Муцунски

    ФОТО: Погледнете на дожд колку народ има митингот во Аеродром каде кандидат е Тимчо Муцунски

Аеродром заслужува промени. Не ги гласајте кандидатите од власта кои личат јајце на јајце. СДСМ тука ви ветуваше нова гимназија, затворен зелен пазар, нова амбуланта во Лисиче, културен центар и

Read Full Article

ФОТО: Како на филм, Шилегов покажа како ќе изгледа новиот забавен парк во Скопје на местото на стариот Луна Парк

  ФОТО: Како на филм, Шилегов покажа како ќе изгледа новиот забавен парк во Скопје на местото на стариот Луна Парк

Градоначалникот на Град Скопје Петре Шилегов на денешната прес-конференција го претстави проектот за новиот забавен парк во Скопје, чијашто изградба беше одложена со консензуална

Read Full Article

ФОТО: Еве колку граѓани има во Тетово и Гостивар денеска на митинзите на опозицијата

  ФОТО: Еве колку граѓани има во Тетово и Гостивар денеска на митинзите на опозицијата

Мицкоски на својата фејсбук страница напиша: Во Тетово поддржете ја советни чката ли ста пре дводена од Ангел Карапетров. Тетовчанец,

Read Full Article

Фото: Министерот Филипче прошета на струмичкиот пазар и го посети ТЦ Глобал

  Фото: Министерот Филипче прошета на струмичкиот пазар и го посети ТЦ Глобал

Министерот за Здравство, Венко Филипче денеска беше во посета на Струмица. Денеска ја посетив прекрасната Струмица и имав можност да

Read Full Article

И ова го има, кандидатот за градоначалник на Свети Николе на граѓаните им ветил парк од Холандија

  И ова го има, кандидатот за градоначалник на Свети Николе на граѓаните им ветил парк од Холандија

Pешил да вети парк, ама немал проект за тоа, па си отишол на Google, си симнал слика од парк во

Read Full Article

ФОТО: Спектакуларно, погледнете го митингот на владејачката СДСМ во Крива Паланка

  ФОТО: Спектакуларно, погледнете го митингот на владејачката СДСМ во Крива Паланка

Ова е мојата Крива Паланка, ова е градот што ​денес ​ме прави исклучително среќен​! СДСМ ги развива општините подеднакво, но

Read Full Article

ФОТО: Погледнете колку народ има митингот на ВМРО-ДПМНЕ во Виница и Кочани

  ФОТО: Погледнете колку народ има митингот на ВМРО-ДПМНЕ во Виница и Кочани

Караванот на ВМРО-ДПМНЕ во моментот одржува предизборен митинг во Виница каде го претставува кандидатот за градоначалник за таа општина, Миле

Read Full Article
1 2 3 53

НОВО