ФОТО

 Breaking News

Ова се температурите низ Македонија – Невремети пристигна во државава

    Ова се температурите низ Македонија – Невремети пристигна во државава

Денес времето ќе е променливо облачно и посвежо со врнежи од дожд проследени со грмежи, особено претпладне. Пообилни врнежи ќе има во јужните и источните делови. Ќе дува умерен ветер

Read Full Article

ФОТО: Македонска работа, поставени знаци „Забpaнето капење“ – Охридското Езеро не е бeзбeднo за пливање

    ФОТО: Македонска работа, поставени знаци „Забpaнето капење“ – Охридското Езеро не е бeзбeднo за пливање

Фејсбук статус и фотографии на Самоил Малчески: После 21 година во Охрид, прв пат на потегот од Самоилова тврдина на плажите кон Партизан, Младост се поставени знаци забрането пливање! Колекторот

Read Full Article

ФОТО: Ова е убавата девојка која се фотографија со екс премиерот Груевски

    ФОТО: Ова е убавата девојка која се фотографија со екс премиерот Груевски

Никола Груевски, поранешниот македонски премиер кој е во бегство во Будимпешта, се појави на еден настан, а внимание предизвика негова фотографија на која тој е до згодна бринета. Жената која

Read Full Article

ФОТО: Временска пpогноза за цела нeделa, cпac од дождот само за кpатко, нов влажен бран се очекува со дожд и грмежи

    ФОТО: Временска пpогноза за цела нeделa, cпac од дождот само за кpатко, нов влажен бран се очекува со дожд и грмежи

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала локална облачност и со слаб до умерен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од 10 до 17, а дневната од 23

Read Full Article

ФОТО: Порака од Јане Ченто преку неговата сестра

  ФОТО: Порака од Јане Ченто преку неговата сестра

Трпението не е само способност да се чека, тоа подразбира како се однесуваме додека чекаме. Вистинската вредност на човекот не

Read Full Article

ФОТО: Таа ја игра љубовницата во Мојот вујко, актерката сосема поинаква зад камерите

  ФОТО: Таа ја игра љубовницата во Мојот вујко, актерката сосема поинаква зад камерите

Ја игра љубовничката Фулден во серијата која е хит на Сител, „Мојот вујко”, а во реалноста нејзиното име е Мелиса

Read Full Article

ФОТО: Вака се летува во грчка, сите се прашуваат што се случува со балконот на овој апартман на краците

  ФОТО: Вака се летува во грчка, сите се прашуваат што се случува со балконот на овој апартман на краците

На Фејсбук страницата „Грција-група за туристи“ се појавила фотографија со опис: „Во Грција вака се летува“. На неа во средина

Read Full Article

ФОТО: Заев преку Инстаграм го покани Ноле на гости во Северна Македонија, од име на Владата и граѓаните

  ФОТО: Заев преку Инстаграм го покани Ноле на гости во Северна Македонија, од име на Владата и граѓаните

Драг Ноле, твојата изведба на преубавата „Македонско девојче“ нѐ воодушеви сите во нашата земја. Прекрасно е чувството кога Ас како

Read Full Article

ФОТО: Актерот кој го гледавме во „Мојот Вујко“, погледнете го без мустаќи

  ФОТО: Актерот кој го гледавме во „Мојот Вујко“, погледнете го без мустаќи

Неговото име е Ерман Окај, има 80 години и е популарен турски актер. Го гледаме како Зафер во серијата која

Read Full Article

ФОТО: По вчерашниот дожд и град, УХМР и за денес најавува нeвpeме, ова се температурите утрово

  ФОТО: По вчерашниот дожд и град, УХМР и за денес најавува нeвpeме, ова се температурите утрово

Поради големата енергија во атмосферата и натаму е можна изолирана појава на поинтензивни процеси во форма на невреме со град

Read Full Article
1 2 3 36

НОВО