Бомба на аеродромот Ататурк во Истанбул, најмалку 10 загинати (ВИДЕО)

 Breaking News

Бомба на аеродромот Ататурк во Истанбул, најмалку 10 загинати (ВИДЕО)

Бомба на аеродромот Ататурк во Истанбул, најмалку 10 загинати (ВИДЕО)
June 28
20:54 2016

На главниот меѓународен аеродромот Кемал Ататурк во Истанбул вечерва се случи експлозија.

Си Ен Ен Турк јавува дека се работи за најмалку две детонации и за истрели од огнено оружје,  при што неофицијално има и голем број повредени.

Истрелите се слушнале на паркингот.

Очевидци за турските медиуми изјавиле дека повредените биле пренесувани со такси возила, а на местото на експлозијата има и амбулантни возила. Засега нема други информации.

Related Articles