Автобус со македонска регистрација изгорел кај Јагодина

 Breaking News

Автобус со македонска регистрација изгорел кај Јагодина

Автобус со македонска регистрација изгорел кај Јагодина
July 02
16:40 2017

Автобус со македонски регистарски таблички изгорел денеска на делот од автопатот кај Јагодина. Повредени во пожарот нема, потврди Министерството за внатрешни работи на Србија.

Според српските медиуми, пожарникарите го изгаснале пожарот кој го оквалификувале како самозапалување, а сообраќајот на овој дел од автопатот е нормализиран.

Автобусот се запалил изутрината на правецот кон Ниш, кај надвозникот за селото Кончарево и целосно изгорел.

Related Articles