Posts From Сашка Јовановска

УХМР најавува студен бран – уште вечерва драстична промена на времето

    УХМР најавува студен бран – уште вечерва драстична промена на времето

Под влијание на студен и влажен бран денеска попладне, во текот на ноќта, како и во четврток ќе има врнежи од снег, кои ќе бидат пообилни во западните и јужните

Read Full Article

Блесна на црвениот килим во долг црн елегантен фустан, но нејзиниот грб привлече поголемо внимание

    Блесна на црвениот килим во долг  црн  елегантен фустан, но нејзиниот грб привлече поголемо внимание

На неодамна одржаните британски филмски награди БАФТА, актерката Анџелина Џоли блесна на црвениот килим во долг, црн, елегантен фустан од кадифе со потпис на британската модна куќа на висока мода

Read Full Article

ОВИЕ ЖЕНСКИ ХОРОСКОПСКИ ЗНАЦИ ЌЕ САКААТ ДА БИДЕТЕ КУКЛА ВО НИВНИТЕ РАЦЕ

    ОВИЕ ЖЕНСКИ ХОРОСКОПСКИ ЗНАЦИ  ЌЕ САКААТ ДА БИДЕТЕ КУКЛА ВО НИВНИТЕ РАЦЕ

Овен Жените родени во знакот на Овен се непобедливи затоа што обожаваат да победуваат. Само имаат една негативност – одат до крајност на деструктивност. Лав Тие се полни со самодоверба

Read Full Article

По 35 години кариера Лепа Брена ја промени бојата на косата

    По 35 години кариера Лепа Брена ја промени бојата на косата

Пејачката за потребите на новата песна „Како нова“, односно снимањето на видео спотот ја промени бојата на косата. Лепа Брена ја промени бојата на косата по 35 години музичка кариера.

Read Full Article

Се огласи поранешната девојка на Џастин: Ја предупредував Анистон за него, не ме послуша

  Се огласи поранешната девојка на Џастин: Ја предупредував Анистон за него, не ме послуша

Актерите Џенифер Анистон и Џастин Теру се разделуваат по две и пол години брак. – Одлуката е взаемна и постигната

Read Full Article

Зборови и фрази кои ги употребуваат депресивните лица

  Зборови и фрази кои ги употребуваат депресивните лица

Депресијата променува се, од начинот на кој се движи и спие некое лице, до тоа како стапува во интеракција со

Read Full Article

КОЛКУ ЧЕСТО ТРЕБА ДА ГО ПЕРЕТЕ СВОЈОТ ГРАДНИК?

  КОЛКУ ЧЕСТО ТРЕБА ДА ГО ПЕРЕТЕ СВОЈОТ ГРАДНИК?

Можеби никогаш не сте размислувале на оваа тема, но всушност корисно е да знете колку често треба да го перете

Read Full Article

Сека призна какви проблеми има во бракот

  Сека призна какви проблеми има во бракот

Гостувајќи во популарна ТВ-емисија, фолк-пејачката Сека Алексиќ раскажа што ја „вади од такт“ кога станува збор за нејзиниот сопруг Вељко

Read Full Article

Две чашки пиво или вино навечер за долг живот

  Две чашки пиво или вино навечер за долг живот

Пиењето на две чашки вино или пиво навечер, односно зголемувањето на телесната тежина за неколку килограми, може да биде таен

Read Full Article

Средствата за чистење се штетни како и кутија цигари дневно

  Средствата за чистење се штетни како и кутија цигари дневно

Научниците сметаат дека штетните средства можат да се заменат со крпа од микровлакна и вода. Редовната употреба на средства за

Read Full Article
1 2 3 26