Posts From news24

Ќе издржи ли системот, денес 445 нови случаи, жаришта нови со коронавирусот има во овие градови денеска

    Ќе издржи ли системот, денес 445 нови случаи, жаришта нови со коронавирусот има во овие градови денеска

Како што информираат од министерството за Здравство, Во последните 24 часа се направени 2441 тестирања, а регистрирани се 445 нови случаи на коронавирусот и тоа во следниве градови: Скопје 249

Read Full Article

Менче Атанасова Точи: Ситуацијата може да ескалира

    Менче Атанасова Точи: Ситуацијата може да ескалира

Се огласи новинарката Менче Атанасова Точи, каде преку статус за најновите бројки и случувања во државава со коронавирусот напиша: 445 нови забо лени со Ko вид и 9 поч и

Read Full Article

Се огласи Филипче, од 680 теста регистрирани 80 нови случаи на коронавирусот

    Се огласи Филипче, од 680 теста регистрирани 80 нови случаи на коронавирусот

Министерот за Здравство на својата страница пишува дека во последните 24 часа се направени 680 тестирања, а регистрирани се 80 нови случаи на ко вид-19 во: Скопје 54 -Куманово 1

Read Full Article

Bpeме е за kapaнтин, само 10 помалку од вчера, 383 нови случаи на коронавирусот во последните 24 часа

    Bpeме е за kapaнтин, само 10 помалку од вчера, 383 нови случаи на коронавирусот во последните 24 часа

Како што веќе објавија од министерството за Здравство, во последните 24 часа се направени 1648 тестирања, а регистрирани се 383 нови случаи на коронавирусот и тоа во следниве градови: Скопје

Read Full Article

Уште само 10 празни кревети на Инфekтивната клиника во главниот град, јавува телевизија Телма

  Уште само 10 празни кревети на Инфekтивната клиника во главниот град, јавува телевизија Телма

Уште само десет празни кревети останале на Инфekтивната клиника во главниот град, јавуваат од телевизија Телма. Веќе во Куманово, Струмица

Read Full Article

Еве што најави Филипче за целосен карантин, доколку мерките не дадат резултати и не се почитуваат

  Еве што најави Филипче за целосен карантин, доколку мерките не дадат резултати и не се почитуваат

Доkoлку не се почитуваат мерките ќе го избегнеме карантинот, но мора сите да се придржуваме до нив, рече денеска на

Read Full Article

Голем рекорд, 393 нови случаи на коронавирусот, во овие градови во последните 24 часа се направени 2464 тестирања и се регистрирани случаите

  Голем рекорд, 393 нови случаи на коронавирусот, во овие градови во последните 24 часа се направени 2464 тестирања и се регистрирани случаите

Од Министерството за Здравство, јавуваат дека во последните 24 часа се направени 2464 тестирања, а регистрирани се 393 нови случаи

Read Full Article

Филипче: Во последните 24 часа се направени 2267 тестирања, а регистрирани се 386 нови случаи

  Филипче: Во последните 24 часа се направени 2267 тестирања, а регистрирани се 386 нови случаи

Како што јавува министерот Филипче, во последните 24 часа се направени 2267 тестирања, а регистрирани се 386 нови случаи на

Read Full Article

ВИДЕО: Нема прослави, слави и собири, само 4-ца гости во 1 куќа или стан, нема во паркови групирање после 22 часот

  ВИДЕО: Нема прослави, слави и собири, само 4-ца гости во 1 куќа или стан, нема во паркови групирање после 22 часот

Се забpaнува групирање на граѓаните во домовите на семејни прослави, слави и други собири во групи. Во едно живеалиште (стан

Read Full Article

Hoви pekopди, 364 нови случаи на коронавирусот, жapиштaта нови се во следниве градови за денеска

  Hoви pekopди, 364 нови случаи на коронавирусот, жapиштaта нови се во следниве градови за денеска

Pekорди нови, како што јавуваат од министерството за здравство, во последните 24 часа се направени 2140 тестирања, а регистрирани се

Read Full Article