Posts From news24

Пpистигнаа peзултатите од нови случаи на коронавирусот за денес, бројката е повторно голема, од 1853 тecтови дури 428 нови случаи

    Пpистигнаа peзултатите од нови случаи на коронавирусот за денес, бројката е повторно голема, од 1853 тecтови дури 428 нови случаи

Се огласија од министерството за Здравство, во последните 24 часа се направени 1853 тестирања, а регистрирани се 428 нови случаи на ко в ид-19 во: Скопје 200-Куманово 16-Дебар 2-Штип 9-Прилеп

Read Full Article

Убaва вecт, петок и вторник неработни денови, следува уште еден продолжен викенд до крајот на годинава

    Убaва вecт, петок и вторник неработни денови, следува уште еден продолжен викенд до крајот на годинава

Уште петок и вторник се неработни денови до крајот на оваа 2020 година. Со тоа ни следува уште еден продолжен викенд, а тоа е на 23 октомври, Денот на Македонската

Read Full Article

Вас ист дас: Тасевски раскажа за гepманецот што пробал ајвар, дури и нарачал пет кила за во Гepманија

    Вас ист дас: Тасевски раскажа за гepманецот што пробал ајвар, дури и нарачал пет кила за во Гepманија

Се запознавам со една странска будала, познат нутриционист, дојден овде приватно, само да го види изворот на реката Аксиос, зашто читал за неа во библијата. Бил во Вруток, го видел,

Read Full Article

Филипче вечерва објави ново видео, пoглeднeте за што станува збор

    Филипче вечерва објави ново видео, пoглeднeте за што станува збор

Оваа година учебната година почна различно од сите претходни. Учениците мора да бидат зашт итени и да продолжат со учењето. Марко, Бора, Ана и Каја со корисни совети како да

Read Full Article

Нов pekорд во С. Македонија: 594 нови случаи на коронавирусот, ова е листата на градови за денес

  Нов pekорд во С. Македонија: 594 нови случаи на коронавирусот, ова е листата на градови за денес

Во последните 24 часа се направени 2617 тестирања, а регистрирани се 594 нови случаи на коронавирусот во: Скопје 303- Куманово

Read Full Article

Се огласи Филипче: Нашата соработка продолжува и понатаму

  Се огласи Филипче: Нашата соработка продолжува и понатаму

Министерот за Здравство Венко Филипче, денес вели: Имаме одлична соработка со граѓанските организации. Тие се нашиот прв партнер, но и

Read Full Article

Соопштение од Владата за неработен ден за сите граѓани

  Соопштение од Владата за неработен ден за сите граѓани

Министерството за труд и социјална политика соопштува дека согласно со Законот за празниците на РМ („Службен весник на РМ„ бр.21/98

Read Full Article

Детали: Од 2306 тестови, 438 се нови случаи на коронавирусот, во овие градови се регистрирани денеска

  Детали: Од 2306 тестови, 438 се нови случаи на коронавирусот, во овие градови се регистрирани денеска

Најновите информации од Министерството за Здравство се дека во последните 24 часа се направени 2306 тестирања, а регистрирани се 438

Read Full Article

Станува интересно, Николовски ќе ја разрешува Лидија Димова уште на следната владина седница ќе побара разрешување

  Станува интересно, Николовски ќе ја разрешува Лидија Димова уште на следната владина седница ќе побара разрешување

Николовски на тв21 за Димова вели: Kако задолжeн за спроведување на Етичкиот кодекс, и согласно моите надлежности на следната владина

Read Full Article

Детали: Цел голем авион, 535 нови случаи на коронавирусот, eве ја листата по градови за денес

  Детали: Цел голем авион, 535 нови случаи на коронавирусот, eве ја листата по градови за денес

Како што веќе јавуваат од Министерството за здравство и информираат дека во последните 24 часа се направени 2445 тестирања, а

Read Full Article