Posts From news24

Расте бројот на нови случаи на коронавирусот, дури 81 нов случај за 24 часа, најмногу од Тетово и Скопје

    Расте бројот на нови случаи на коронавирусот, дури 81 нов случај за 24 часа, најмногу од Тетово и Скопје

Како што јавуваат здравствените власти, Во последните 24 часа се направени 5.315 тестирања, а регистрирани се 81 нов случај на коронавирусот и тоа во градовите: Скопје – 27 • Тетово

Read Full Article

ФОТО: Аxмети се качи на тапан на свадба во родниот Зајас, го водеше и орото со знаме во раката

    ФОТО: Аxмети се качи на тапан на свадба во родниот Зајас, го водеше и орото со знаме во раката

Со знаме во раката, Ахмети го водеше орото во родниот Зајас, тој се качи и на тапанот. На социјалните мрежи се појави видео на кое лидерот на ДУИ Али Ахмети

Read Full Article

И денес двоцифрен бројот на нови случаи на коронавирусот во Македонија, ова е листата по градови

    И денес двоцифрен бројот на нови случаи на коронавирусот во Македонија, ова е листата по градови

Како што јавуваат здравствените власти, согласно податоците од Институтот за јав но здр авје регистрирани се 24 нови случаи на коронавирусот – вкупната бројка на дијагнос тицирани е 156.078. Оздравени

Read Full Article

Готово, Заев објави: СДСМ и ДУИ одат заедно на избори, уште во прв круг меѓусебна поддршка во некои општини

    Готово, Заев објави: СДСМ и ДУИ одат заедно на избори, уште во прв круг меѓусебна поддршка во некои општини

Нова предвремена предизборна коалиција на престојните локални избори најавија Заев и Ахмети. Си подадоа и рака Ахмети и Заев, во продолжение неговиот статус интегрално: Имав одличен состанок со коалицискиот партнер

Read Full Article

Трендо влегува во трка за кандидат за градоначалник на Центар, јавуваат медиумите

  Трендо влегува во трка за кандидат за градоначалник на Центар, јавуваат медиумите

Сашо Мацаноивски Трендо најверојатно ќе влезе во тргата за градоначалник на Општина Центар на следните локални избори, објави Скопје инфо.

Read Full Article

За сите кои се плашат од стоматолог, како сами да го отстраните забниот камен во домашни услови

  За сите кои се плашат од стоматолог, како сами да го отстраните забниот камен во домашни услови

Поради непријатната возбуда по отстранување на забниот камен, многумина ја избегнуваат посетата на стоматолошка ординација. Природната аптека располага со ефикасни

Read Full Article

УХМР пpeдупредува, невpeмето продолжува, претпазливо движете се на овие места

  УХМР пpeдупредува, невpeмето продолжува, претпазливо движете се на овие места

Продолжува нестабилното време со повремени краткотрајни локални поројни врнежи од дожд, на места во вид на невp еме придружувани со

Read Full Article

Се огласи кандидатот за градоначалник од редовите на ВМРО-ДПМНЕ за градот Охрид

  Се огласи кандидатот за градоначалник од редовите на ВМРО-ДПМНЕ за градот Охрид

Огромна чест, гордост и предизвик исполнет со емоции , за кого ако не за нашиот ОХРИД! Град на многу цареви,

Read Full Article

Филипче кажа како ќе се справиме со евентуално новиот бран кој би се појавил наесен

  Филипче кажа како ќе се справиме со евентуално новиот бран кој би се појавил наесен

Размислуваме наесен вакциналниот сертификат да биде задолжителен за влез на настани на затворено како и за масовни настани, доколку опфатот

Read Full Article

Димовски со порака од Османи: Пробајте, повеќе ќе ве ценат и почитуваат, а и ние

  Димовски со порака од Османи: Пробајте, повеќе ќе ве ценат и почитуваат, а и ние

Господине Бујар Османи Министер за надворешни работи на Република Македонија Во вчерашните свои изјави и Слави Трифонов и Бојко Борисов

Read Full Article
1 2 3 657