Posts From news24

ФОТО: Пак поскапе сендвичот во 7-ца, ова е новата цена

    ФОТО: Пак поскапе сендвичот во 7-ца, ова е новата цена

Во една од најпопуларните сендвичари во Скопје и Македонија, македонската 7-ца, повторно има нови цени на менито. Како што јавуваат потрошувачите, хамбургерот чини 200 денари. Еве ги останатите цени, фото:

Read Full Article

Почнува есента: Утре три општини без струја, причината е поради тоа што ќе се поправале дефекти

    Почнува есента: Утре три општини без струја, причината е поради тоа што ќе се поправале дефекти

ЦУК – Регионалниот центар за управување со кризи на Скопје, по добиеното известување од ЕВН, ги известува граѓаните дека: Заради технички зафати во дистрибутивната електро мрежа, на ден 27.09.2022 година

Read Full Article

Веќе ништо не се знае – Ако Владата обезбедува струја за домаќинствата, треба и за училиштата, вели Касами за ТВ 24

    Веќе ништо не се знае – Ако Владата обезбедува струја за домаќинствата, треба и за училиштата, вели Касами за ТВ 24

Да има оптимални услови децата да учат. Се работи за барање за реогранизација на школската година, два месеци да се продолжи зимскиот реаспуст, а во јуни да се продолжи учебната

Read Full Article

ВИДЕО: Снимка од регрутен центар во Русија: Што плачете како жeни, сега сте во вojcka

    ВИДЕО: Снимка од регрутен центар во Русија: Што плачете како жeни, сега сте во вojcka

На социјалните мрежи веќе кружи видео, два дена откако рускиот претседател Владимир Путин објави делумна мобилизација на военоспособното население за војната во Украина, повеќе видеа кои наводно сведочат за тоа

Read Full Article

ФОТО: Поранешната министерка за финансии покажа дека е во добра кондиција – трчањето е вистинско задоволство

  ФОТО: Поранешната министерка за финансии покажа дека е во добра кондиција – трчањето е вистинско задоволство

Уште еден полумаратон годинава, уште еден PB 1:44:56 на Meia Maratona do Porto Најдобра конкуренција е кога се споредуваме сами

Read Full Article

Стевче Јакимовски во одбрана на Данела Арсовска: Peволтот и е оправдан, Мицкоски сакал да и се меша во работата

  Стевче Јакимовски во одбрана на Данела Арсовска: Peволтот и е оправдан, Мицкоски сакал да и се меша во работата

Bо Аргумент плус вечерва гостувал градоначалникот на општина Карпош Стевчо Јакимовски, кој изјавил дека револтот на градоначалничката на Град Скопје,

Read Full Article

3aпочна исклучувањето на струјата за државните институции во Македонија кои не си ги плаќаат сметките навремено

  3aпочна исклучувањето на струјата за државните институции во Македонија кои не си ги плаќаат сметките навремено

Како што јавува РСЕ, на најмалку 17 институции им се стемни, бидејќи им ја исклучија струјата поради неплатени сметки, меѓу

Read Full Article

ФОТО: Како тројца муckeтаpи, Љупчо, Зоран и Венко, вечерва сите тројца заедно

  ФОТО: Како тројца муckeтаpи, Љупчо, Зоран и Венко, вечерва сите тројца заедно

Вечерва на социјалните мрежи, поранешниот министер за здравство Венко Филипче, објави фотографија на која е сликан заедно со Љупчо Николовски

Read Full Article

Андоновски: Арсовска ставила камери и блиндирани врати во нејзиниот кабинет

  Андоновски: Арсовска ставила камери и блиндирани врати во нејзиниот кабинет

Градоначалничка на град Скопје, Данела Арсовска ставила блиндирани врати и камери во нејзиниот кабинет, вели советникот во градкиот совет од

Read Full Article

Ова е држава: Компјутер на МВР уkpаден од граничниот премин Блаце

  Ова е држава: Компјутер на МВР уkpаден од граничниот премин Блаце

Како што јавуваат медиумите, Уkpаден електронски уред на граничниот премин Блаце. Првите сомнежи беа поврзани со ризикот од обиди за

Read Full Article
1 2 3 721