Posts From Дејан Ц

Животни приказни – Победник на голема награда: „Homeward Bound“

    Животни приказни – Победник на голема награда: „Homeward Bound“

Кога бев во морнарицата, јас многу пиев како морнар. Кога заминав од подморницата, продолжив по исто темпо. Може да се каже дека преминав преку море. Пливав со ајкулите и бркав

Read Full Article

Има богатство од 20,9 билиони долари, a се што му е потребно е – девојка!

    Има богатство од 20,9 билиони долари, a се што му е потребно е – девојка!

Мулти-милионерот, кој е сопственик на Тесла и има свој автомобил од брендот Тесла, вселенски бродови, пет куќи и многу познати пријатели, сака само девојка. Тој бил венчан три пати, два

Read Full Article

Фамилијарен одмор ги донел до долг голем 11,000 долари, а мајката на неверојатен начин го исплатила!

    Фамилијарен одмор ги донел до долг голем 11,000 долари, а мајката на неверојатен начин го исплатила!

Тори Габриел и нејзиниот маж Стив имаат две деца и заработуваат 22,000 фунти, но тоа не ги спречило да го избришат долгот. Се започнало со еден викенд пред пет години,

Read Full Article

Девет-годишно дете се откажало од боксот и сега заработува 8,000 фунти од дома!

    Девет-годишно дете се откажало од боксот и сега заработува 8,000 фунти од дома!

Малиот Џуниор Вајт успеал да направи голем профит со продавање на јајца од својата спална, но тој има поголеми и подобри планови. Тој одлучил да создаде своја компанија наречена „Mr

Read Full Article

Експерт предупредува: Вештачката интелигенција ќе стане „милијарда пати“ попаметна од луѓето!

  Експерт предупредува: Вештачката интелигенција ќе стане „милијарда пати“ попаметна од луѓето!

Според експерт во Вештачка интелигенција, машините ќе станат милијарда пати попаметни од луѓети и човештвото ќе треба да се прилагоди

Read Full Article

Големо откритие: Пронајдени се нови 95 планети надвор од нашиот сончев систем!

  Големо откритие: Пронајдени се нови 95 планети надвор од нашиот сончев систем!

Големо откритие за науката, која во моментов стигна до бројката на 3,600 откриени планети, за кои нема подетални информации. Астрономите

Read Full Article

Познатата карта на светот, која беше продадена за поранешни два милиони германски марки е – лажна!

  Познатата карта на светот, која беше продадена за поранешни два милиони германски марки е – лажна!

Сомнежите за автентичноста на баварската карта се појавија кога на пазарот неодамна беше понудена слична карта на светот. Славната карта

Read Full Article

Тргнале во лов на кенгури, но еден кенгур му го сменил личниот опис! (Фото)

  Тргнале во лов на кенгури, но еден кенгур му го сменил личниот опис! (Фото)

Кога Џошуа Хајден тргнал во лов на кенгури не претпоставувал дека може да му се случи нешто вакво. Му била

Read Full Article

Научниците тврдат: Поради хемикалии во облеката и мебелот не може да симнете ниту грам!

  Научниците тврдат: Поради хемикалии во облеката и мебелот не може да симнете ниту грам!

Хемикалиите кои се присутни во предметите кои секојдневно ги користиме може да го отежнат намалувањето на телесната маса, велат научниците

Read Full Article

Знаете ли како изгледа да се бакнувате 42 минути без престан: Тоа ќе ви го покажат Иван и Јована! (Видео)

  Знаете ли како изгледа да се бакнувате 42 минути без престан: Тоа ќе ви го покажат Иван и Јована! (Видео)

По повод Свети Трифун и Денот на вљубените во Врњачка Бања вчера беше оддржана 10-та манифестацијата „Најдолг бакнеж“. Оваа година

Read Full Article