Ана и Швајни подготвени за доаѓањето на бебето: Еве каков пол ќе биде и како ќе се вика

 Breaking News

Ана и Швајни подготвени за доаѓањето на бебето: Еве каков пол ќе биде и како ќе се вика

Ана и Швајни подготвени за доаѓањето на бебето: Еве каков пол ќе биде и како ќе се вика
February 08
12:45 2018

Поранешната тенисерка Ана Ивановиќ и нејзиниот сопруг фудбалерот Бастијан Швајнштајгер се пресреќни откако дознаа каквов пол е нивното неродено дете.

Ана и Бастијан чекаат… момче, на кое, кога ќе се роди, ќе му дадат српско име.

-Кога дознаа дека ќе добијат син, веднаш почнаа да размисуваат за имиња. Многу имиња беа во опција, но Ана изрази желба името да биде српско. Швајни ја поддржа својата драга и сега се двоумат за неколку имиња, вели извор близок на Ана.

Инаку, тие судбоносното ДА го изговорија во Венеција во јуни 2016 година.

Коментари

Њуз24 се оградува од коментарите на содржините

Related Articles