39 годишна скопјанка фатена за оперирање по дуќани низ Гостивар

 Breaking News

39 годишна скопјанка фатена за оперирање по дуќани низ Гостивар

39 годишна скопјанка фатена за оперирање по дуќани низ Гостивар
January 06
09:56 2023

Како што јавува МВР, на 04.01.2023 околу 21.30 часот на улица „Гоце Делчев“ во Гостивар, полиц иски службеници од СВР Тетово-Одделение за внатрешни работи Гостивар ја ли шиле од cc лобода 39-годишната Е.Ј. од Скопје, со времен престој во Гостивар. Таа се сомн ичи дека е инволвирана во pp азбојничка кражба пријавена на 31.12.2022 во трговски објект на улица „Илинденска“ во Гостивар. Таа била задржана во Полициската станица Гостивар и по целосно документирање на случајот ќе биде изготвен соодветен поднесок. ИзворРепублика.

Related Articles