3емјотрес вечерва во Македонија, во близина на Маврово е епицентарот

 Breaking News

3емјотрес вечерва во Македонија, во близина на Маврово е епицентарот

3емјотрес вечерва во Македонија, во близина на Маврово е епицентарот
March 06
22:52 2021

Како што јавува тв21 3емјотрес со јачина од 2,9 степени по рихтер вечерва во 23 часот и 43 минути е регистриран на територија на Македонија. Според ЕМСЦ, земјотресот е со епицентар кај Маврово, а на длабочина од 1 километар. Дел од тамошните жители пишуваат дека земјотресот бил краток, но јак, проследен со звук.

Related Articles