11 полицајци избркани од работа, против 100-тина се води постапка за настаните од 27. април во Собранието

 Breaking News

11 полицајци избркани од работа, против 100-тина се води постапка за настаните од 27. април во Собранието

11 полицајци избркани од работа, против 100-тина се води постапка за настаните од 27. април во Собранието
November 13
18:18 2017

Отказни решенија утрово им биле поделени на 11 полициски службеници за кои завршила дисциплинската постапка.

Оние за кои комисијата утврдила дека ги прекршиле правилата за работа заминуваат од МВР.

Сите кои добиле отказ се дел од стотината службеници кои беа ангажирани во македонското собрание на 27 април годинава, а за кои постои сомнеж дека не ги почитувале правилата за работа.

Од МВР кратко потврдија дека од утрово биле поделени решенија на 11 полициски службеници, без детали за тоа во кои сектор работеле и што утврдилa комисијата за секој од нив.

Помеѓу суспендираните за кои досега беше информирана јавноста беа и високи фуинкционери во министерството, како и вработени во службата за обезбедување во собранието.

Под суспензија како што минатата недела потврди министерот Спасовски беа 42ца, а против 70 се водеа дисциплински постпаки, сите вечерта биле поврзани со постапката и делувањето во зградата на македонското собрание.

Според извори на „Фокус“, решенијата за отказ биле потпишани во петокот, а денеска полицајците почнале да ги подигаат.

Според неофицијални информации отказ добил целиот кордон полицајци кои биле пред Собранието и уште неколку други и тоа за наводно непревземање мерки во момент на извршување на кривично дело.

На неодамнешниот брифинг кој министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски го имаше со новинарите истакна дека засега суспендирени се 42-ца полицајци, а против 70 се водат дисциплински постапки.

Related Articles

7 Comments

 1. Veta December 21, 11:15

  M.E.C Mon Electricien Catalan
  44 Rue Henry de Turenne
  66100 Perpignan
  0651212596

  Electricien Perpignan

  I am genuinely thankful to the holder of this site who has shared
  this great piece of writing at here.

 2. Mckinley December 21, 15:21

  Independance Immobilière – Agence Dakar Sénégal
  Av. Fadiga, Immeuble Lahad Mbacké
  BP 2975 Dakar
  +221 33 823 39 30

  Agence Immobilière Dakar

  Magnificent items from you, man. I have take into accout
  your stuff prior to and you are simply extremely great.
  I really like what you’ve acquired here, really like what you’re saying and the way in which by which you say it.
  You are making it entertaining and you still care for to
  stay it sensible. I can’t wait to read much more from you. That is really a great website.

 3. CI CI services February 07, 05:27

  94209 488659Hello to all I cannot realize the method to add your website in my rss reader. Assist me, please 144079

 4. manulife bank of canada February 09, 23:38

  206162 455640Hello, Neat post. There can be a problem together with your site in internet explorer, could test thisK IE nonetheless is the marketplace leader and a large portion of people will leave out your outstanding writing due to this issue. 753179

 5. manulife bank February 10, 23:12

  716756 417546baby strollers with high traction rollers need to be a lot safer to use compared to those with plastic wheels- 673327

 6. how does it cost to hire a ghost writer for an ebook February 27, 16:30

  731839 228595This internet internet site is my breathing in, very wonderful layout and perfect content material . 157060

 7. Markguepe March 02, 07:41

  [url=https://flagylpill.com/]cheap flagyl online[/url] [url=https://malegraonline.com/]malegra 200[/url] [url=https://malegrapill.com/]malegra fxt uk[/url] [url=https://cymbaltapill.com/]cymbalta cheapest price[/url] [url=https://antibactabs.com/]cipro 500 mg[/url] [url=https://viagralp.com/]online viagra[/url] [url=https://buyimedications.com/]atarax medicine 25 mg[/url]

Write a Comment