Јоци до Тамара: Или ќе бидеш домаќинка по влечки, која готви компир манџа во летна кујна, или славна пејачка која чита и се едуцира секој ден со политика и не греши химна

 Breaking News

Јоци до Тамара: Или ќе бидеш домаќинка по влечки, која готви компир манџа во летна кујна, или славна пејачка која чита и се едуцира секој ден со политика и не греши химна

Јоци до Тамара: Или ќе бидеш домаќинка по влечки, која готви компир манџа во летна кујна, или славна пејачка која чита и се едуцира секој ден со политика и не греши химна
July 05
22:04 2019

Јорданка Ивановска – Јоци напиша статус на својот фејсбук профил посветен на Тамара Тодевска во врска со последната случка со химната. Таа и порача дека е време да почни да следи политика, а и дека на нејзините концерти не доаѓаат Швеѓани и Данци и порача и да работи на себе и својот јавен имиџ. За пример и ја зададе Мадона, која како жена знае да пее, али знае и за спорот Израел – Палестина. Јоци и порача да се одлучи дали ќе биде домаќинка по влечки, која готви компир манџа во летна кујна, или славна пејачка која чита и се едуцира секој ден со политика и не греши химна. Еве го нејзиниот статус во целост:

Related Articles