Ѓорчев: ВМРО-ДПМНЕ е подготвена да коалицира со албанска партија

 Breaking News

Ѓорчев: ВМРО-ДПМНЕ е подготвена да коалицира со албанска партија

Ѓорчев: ВМРО-ДПМНЕ е подготвена да коалицира со албанска партија
March 06
08:14 2020

На гостувањето во КликПлус на ТВ21 вечерва, пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Влатко Ѓорчев, на прашањето дали опозицијата е подготовена да коалицира со албанска партија. Да, ВМРО-ДПМНЕ е подготвен да коалицира со албанска партија. Ќе видиме со кого после изборите, рече пратеникот Влатко Ѓорчев при гостувањето во емисијата на ТВ21.

Related Articles