Што е ова, украински генерал предвиде кога ќе заврши Bojната, Путин ќе бил поразен, вели тој

 Breaking News

Што е ова, украински генерал предвиде кога ќе заврши Bojната, Путин ќе бил поразен, вели тој

Што е ова, украински генерал предвиде кога ќе заврши Bojната, Путин ќе бил поразен, вели тој
May 14
14:46 2022

Кирило Буданов, Генерал-мајор во интервју за Скај Њуз кажал дека Русија е во тек на пуч за смена на претседателот Владимир Путин, а исто така смета дека тој е болен од pa k, пишува Прес24.

Шефот на украинската воена разузнавачка служба изјави дека конфликтот против Русија ќе достигне пресврт до средината на август и ќе заврши до крајот на годината.

Пресврт ќе биде во втората половина на август.

Најголем дел од активните борбени акции ќе бидат завршени до крајот на оваа година.

Како резултат на тоа, ќе ја вратиме украинската моќ на сите наши територии што ги загубивме, вклучително и Донбас и Крим – рече Буданов.

Тој рече дека Русија ќе претрпи огромни загуби, но дека не е изненаден од таквите размери, со оглед на тоа што руската моќ, како што вели, е мит.

Европа ја гледа Русија како голема 3акана.

Тие се плашат од нејзината агре сија.

Осум години се бориме против Русија и можеме да кажеме дека руската моќ е мит.

Тоа не е моќно, тоа е орда луѓе со оpp ужје – рече Буданов. ИзворПрес24.

Related Articles