Чулев: Зедовме изјава од Дончев, на ред е ОЈО да одлучи како ќе постапува

 Breaking News

Чулев: Зедовме изјава од Дончев, на ред е ОЈО да одлучи како ќе постапува

Чулев: Зедовме изјава од Дончев, на ред е ОЈО да одлучи како ќе постапува
June 27
07:55 2020

Техничкиот министер за внатрешни работи, Наќе Чулев во денешното гостување на Канал 5 рече дека Основното јавно обвинителство е на ред да одлучи дали ќе постапи против поранешниот директор на Фондот за здравство, Ден Дончев, откако тој денеска беше повикан на информативен разговор во Полициска стница.

Чулев на фб напиша: Во денешното интервју на Канал 5 дадов одговор на прашањата поврзани со денешното повикување во полициска станица на поранешниот директор на Фондот за здравство, Ден Дончев.

Чулев додаде: На покана на Министерството за внатрешни работи тој денес бил во полициската станица Карпош каде од страна на инспектори од Одделот за c узбивање на организиран и сериозен kp иминал се извршени разговори.

Податоците и информациите кој тој ги изнел за време на разговорот ќе бидат доставени во форма на известување до ОЈО и понатамошното постапување ќе зависи од насоките кои ќе бидат дадени од нивна страна, напиша Чулев.

Related Articles