Чомовски во одбрана на Боки, но еве што обвинителката Русковска му одговори и го демантира во емисијата

 Breaking News

Чомовски во одбрана на Боки, но еве што обвинителката Русковска му одговори и го демантира во емисијата

Чомовски во одбрана на Боки, но еве што обвинителката Русковска му одговори и го демантира во емисијата
July 21
08:01 2019

Новинарот на 1ТВ, Александар Чомовски во емисијата „Стадион“ на Канал 77 изјави дека не можел да знае дека големи суми влегле во телевизијата каде што работи тој.

Бидејќи, како што вели новинарот Чомовски, Боки 13 се облекувал и луксузирал исто и пред 10 години. На овој коментар го демантираше Јавната обвинителка Русковска.

Вилма Русковска веднаш му одговори на новинарот Чомовски, еве што таа му искоментира во емисијата „Стадион“ на канал 77.

Не е така,не е така, зашто беше должен на сите страни и каде стигнеше секаде го тепаа, не беше така и пред 10 години, сепак сме луѓе од градот и знаеме многу работи, му одговори Вилма Русковска, Јавната обвинителка за организиран криминал и корупција на новинарот Чомовски, во емисијата „Стадион“ на канал 77.

Related Articles