Царовска: Просечната пензија ќе изнесува 15.500 денари во 2020 година

 Breaking News

Царовска: Просечната пензија ќе изнесува 15.500 денари во 2020 година

Царовска: Просечната пензија ќе изнесува 15.500 денари во 2020 година
November 13
22:26 2019

Просечната пензија се качува на 15.500 денари од јануари 2020. Тоа е покачување од 1.746 денари за 2 ипол години. Пензиите растеа и ќе продолжат да растат – Ова на својата фејсбук страница го напиша Премиерот Зоран Заев, каде што објави и видео спот со министерката Мила Царовска, погледнете го во продолжение:

Related Articles