ФОТО: Heвреме се приближува кон Македонија, паѓа град со големина на орев, еве како е вечерва во регионот

 Breaking News

ФОТО: Heвреме се приближува кон Македонија, паѓа град со големина на орев, еве како е вечерва во регионот

ФОТО: Heвреме се приближува кон Македонија, паѓа град со големина на орев, еве како е вечерва во регионот
May 13
22:26 2022

Како што јавуваат медиумите во регионот, силен дожд наврна во Загреб и околината, дувал силен ветер и се слушнале силни грмежи, пишува 24сата.хр.

HEBремето им создало проблеми на возачите на автопатот кон Босиљево.

Паѓал мраз со големина на орев, додека сообраќајот се одвивал отежнато.

Граѓаните биле вознемирени од силните грмежи, но и од дождот кој предизвикал порои. Силен дожд наврнал и Западно од Загреб.

Утре во Македонија променливо, облачно и нестабилно Времето утре ќе биде променливо облачно и нестабилно на повеќе места со пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Денес на повеќе места, а во недела претежно во западните делови времето ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи.

Локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на не време со интензивен пороен дожд, електрични празнења, засилен ветер и услови за појава на град.

Related Articles