ФОТО: Чудна временска прогноза до крај на месецов, следат пресврти со времето

 Breaking News

ФОТО: Чудна временска прогноза до крај на месецов, следат пресврти со времето

ФОТО: Чудна временска прогноза до крај на месецов, следат пресврти со времето
August 15
12:04 2019

Времето денеска ќе биде променливо облачно со локални врнежи од дожд и грмежи, претежно во јужните делови. Ќе биде значително посвежо и ветровито со умерен, а долж Повардарието со засилен северен ветер. Максималната температура ќе се двужи од 26 до 33 степени. Во Скопје променливо облачно и ветровито со засилен северен ветер и температура до 28 степени. Во петок се уште ќе има услови за локален дожд. Од сабота следува период на стабилно време со постепен пораст на температурата. Ова е временската до крај на месец.

Related Articles