ФОТО: Уверението на Пендаровски и на албански, Бујар Османи веднаш се пофали на фејсбук

 Breaking News

ФОТО: Уверението на Пендаровски и на албански, Бујар Османи веднаш се пофали на фејсбук

ФОТО: Уверението на Пендаровски и на албански, Бујар Османи веднаш се пофали на фејсбук
May 12
07:19 2019

Вицепремиерот за евроинтеграции Бујар Османи на својот профил на Фејсбук ја објави фотографија од уверението кое Стевон Пендаровски го доби вчера од Државната изборна комисија и со кое официјално беше прогласен за нов претседател на Македонија. Османи се пофали дека ДУИ издејствувал да се избере консензуален претседател и наедно уверението да биде и на албански јазик. „Во една слика две главни достигнувања: -Консензуален претседател! – Јазична еднаквост! Речено, сторено“, напиша Османи.

Related Articles