ФОТО: Синоќа силно невpeме во Белград, патот е под вода, а колите пловат

 Breaking News

ФОТО: Синоќа силно невpeме во Белград, патот е под вода, а колите пловат

ФОТО: Синоќа силно невpeме во Белград, патот е под вода, а колите пловат
June 09
07:29 2020

Автомобили пливаат во вода во главниот град на Србија. Heвpeме проследено со грмежи вечерва во два наврати го погоди главниот град на Република Србија – Белград. Според тамошните медиуми, улиците на главниот град се поплавени од обилниот дожд кој паднал.

Граѓаните споделија снимките на социјалните мрежи во неверување. Како што може да се види на снимките, автомобилите во некои делови буквално пливале во вода.

Поради големата количина на врнежи, во застој е трамвајот и тролејбускиот сообраќај, а отежнат е и јавниот автобски превоз.

Најмногу погоден бил стариот дел на градот, како и центарот на градот. Невремето го зафатило и Нов Белград и го поплавило целиот град.

Related Articles