ФОТО: Се појавија фотки од 18-тиот роденден на Цеца, била млада и убава, а сите фолк ѕвезди присуствувале на забавата

 Breaking News

ФОТО: Се појавија фотки од 18-тиот роденден на Цеца, била млада и убава, а сите фолк ѕвезди присуствувале на забавата

ФОТО: Се појавија фотки од 18-тиот роденден на Цеца, била млада и убава, а сите фолк ѕвезди присуствувале на забавата
June 18
16:01 2019

Пејачката Светлана Цеца Ражнатовиќ неодамна наполни 48 години.

Пејачката изјавила дека нема да прави забава, затоа што добро си поминала на роденденот на ќерката Анастасија, чија забава за одржа неодамна.

Интересно е што Цеа за својот 18. роенден имала спектакуларна забава. Иако била на почетокот од кариерата, колегите го препознале нејзиниот потенцијал, па на нејзиниот роденден присуствувале дури и познати фолк-ѕвезди како што се Шабан Шаулиќ, Зорица Брунцлик, Вера Матовиќ, Бранка Соврлиќ и многу други.

Погледнете ги фотографиите од забавата, фото:

Related Articles