ФОТО: Се омажи македонската пејачка во Грција, погледнете го фустанот

 Breaking News

ФОТО: Се омажи македонската пејачка во Грција, погледнете го фустанот

ФОТО: Се омажи македонската пејачка во Грција, погледнете го фустанот
July 04
21:11 2019

Младата пејачка која јавноста ја запозна преку музичкото шоу „М2 потрага по ѕвезда“ се омажи во соседна Грција. Љупка Бубе Најдановска вчера направи свадбена прослава на грчкиот остров Скијатос заедно со своето момче кое по потекло е од Грција. Пејачката беше облечена во бел фустан со цветни детали на неа, додека младоженецот носеше бела кошула и црни пантолани.

Коментари

Њуз24 се оградува од коментарите на содржините

Related Articles