ФОТО: Се ожени финалистот од Ѕвездите на Гранд, македонскиот пејач на свадба

 Breaking News

ФОТО: Се ожени финалистот од Ѕвездите на Гранд, македонскиот пејач на свадба

ФОТО: Се ожени финалистот од Ѕвездите на Гранд, македонскиот пејач на свадба
August 06
11:37 2019

Изминатиот викенд во Босна и Херцеговина се случи свадбата на финалистот од Ѕвездите на Гранд, Ахмед Ораховчиќ и неговата избраничка Амела, а на свадбата беше и неговиот пријател и конкурент во Ѕвездите на Гранд, Огнен Здравковски од Македонија.

На социјалните мрежи Огнен сподели неколку фотографии од атмосферата и јавно му честиташе на Ахмед и неговата невеста. Погледнете ги фотографиите од Инстаграм профилот на Огнен:

Related Articles