ФОТО: Прослава во домот на Атиче, се запеа и Македонско девојче, реновирана куќата од хероината од Медена земја

 Breaking News

ФОТО: Прослава во домот на Атиче, се запеа и Македонско девојче, реновирана куќата од хероината од Медена земја

ФОТО: Прослава во домот на Атиче, се запеа и Македонско девојче, реновирана куќата од хероината од Медена земја
February 28
14:32 2021

Денеска конечно една убава вест. Реновирањето на куќата на хероината од Медена земја, Атиџе Муратова е завршено, јавува Прес24.

Убавите вести на социјалните мрежи ги сподели водителката Сузана Турунџиева која во последно време постојано е во друштво на Атиџе.

За реновирањето на домот се собираа донации од хуманите луѓе.

Сузана Турунџиева на својот фејсбук профил напиша:

Градежните работи во куќата на Атиџе дојдоа во финална фаза.

Огромна благодарност до сите добри луѓе кои на иницијатива на Maria Duda и нејзиниот сопруг станаа дел од големата донаторска мисија на која спонтано се приклучивме многу луѓе (од целиот свет) со една единствена цел – да и овозможиме достоинствен живот на Атиџе и да ја направиме среќна!

Ви благодариме – Kaде објави и многу фотографии, погледнете ги во продолжение сите:

Related Articles